Zombi Nedir – Ne Demek – Gerçek Mi ?

Zombi Ne Demek

Voodoo’nun, Creole ve Afro-Caribbean ruhani inanç sistemlerinde ölümsüz bir insan olmasına zombi denmektedir. Bu zombiler, şamanistik hekimlik ve doğaüstü güçler vasıtasıyla, yaşayan insanlar arasında korku oluşturmak amacıyla ölü insan bedenlerinin canlandırılmasıdır. Bu inanç sistemine göre var olan zombileri gerçek hayatta sadece filmlerde görebilmekteyiz.

 

 

Zombiler Gerçek Mi

İnsanlık tarihi boyunca bulaşıcı virüsler çok büyük etkilere sahip olmuşlardır. 1. Dünya Savaşı sonuna doğru, kökeni kuş türlerine ait olan İspanyol gribi olarak isimlendirilen bulaşıcı bir virüs, tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmıştır. Kısa bir sürede tam 6 farklı kıtada, 50 milyondan fazla insan hayatını kaybetmiştir. O dönemde yaşayan dünya nüfusunun %5’i bu virüsten yaşamını yitirmiştir.

Zombi nedir

Miami Üniversitesi’nden Martin Andreansky ve birçok bilim adamı, günümüzde rastlanan bazı virüsleri ya da bu virüslerin genetik kodlarını modern genetik mühendisi teknikleriyle değiştirerek ve mutasyona uğratarak zombi virüsü üretebilmenin teorik olarak mümkün olduğunu vurgulamışlardır.

Yapılan araştırmalara göre, zombi virüsünün New York’tan yayılmaya başlaması halinde, 60 gün içerisinde dünya nüfusunun %95’inden fazlasının zombiye dönüşebileceği kanıtlanmıştır.

Günümüzdeki kuduz virüsü de zombi virüsüne benzemektedir. Kuduz virüsü; sırtlan, çakal, ayı gibi doğadaki tüm vahşi memeli hayvanlar arasında ve eğer aşıları yapılmamışsa inek, köpek, kedi gibi tüm evcil memeli hayvanlar arasında görülür. Bu virüs ısırma yoluyla bulaşır. Kuduz virüsüne yakalanan hayvanlarda hırçınlık başta olmak üzere birçok anormal davranışlar görülür. Bu hastalığa yakalanan hayvanlar önüne gelen her canlıyı ısırmaya çalışırlar. Bu hastalığa sahip olan bir hayvanın insanı ısırması sonucunda kuduz olup olmadığı haftalar, aylar sonra anlaşılabilir. Zamanla iştahsızlık, hırçınlık gibi hislere kapılan insanlar başta ailesi olmak üzere çevresindeki herkesi ısırmaya çalışır. Ağzından da salyalar akar. İlerleyen günlerde ise birey felçlere maruz kalır ve hayatını kaybeder. Bu da bizlere zombi gerçek olabilir mi, zombi virüsü gerçek mi gibi soruları da sordurtabilir.

Zombi Nedir – Ne Demek – Gerçek Mi ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık