Yusuf Çim Vikipedi

26 Eylül 1991 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelen Yusuf Çim, Fatih Cibali İlköğretim Okulu’nda eğitim hayatına başlamış, Riyaziyeci Salih Zeki İlköğretim Okulu’ndan mezun olmuştur.  Daha sonra Beyoğlu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Teknolojisi bölümünü okumuştur. Üniversite eğitimine İstanbul Arel Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde başlayan Çim, halen burada eğitim almaya devam etmektedir.

  • *|* Yusuf Çim Boyu ve Kilosu: 1.88 m. – 79 kg.

Kariyerine fotomodellik yaparak başlayan genç oyuncu FHM, Castrol, İpragaz, Media Markt, Eti gibi ünlü markalarla çalışmıştır. 2010 yılında avea ve gs mobile markalarının reklam filmlerinde rol almıştır. Bunun yanı sıra Demet Akalın’ın “Aşk” ve “Sabıka” adlı video kliplerinde oynamıştır. Damat, Kiğılı, Polo, Mango gibi ünlü markaların modelliğini yapan Çim, 2011 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında ikincilik elde etmiştir.

Modellik kariyerinin ardından müzik sektörüne de atılan Çim, 2013 yılında “Olsun Bi Kere” adını verdiği bir EP albüm yayımlamıştır. Ardından 2014 yılında Show TV’de yayımlanan “Ezra” adlı dizi ile oyunculuk kariyerine başlayan Çim, 2015 Haziran ayında Star Tv’de yayın hayatına başlayan ve halen devam eden “Çilek Kokusu” dizisindeki başrollerden biri olan “Burak Mazharoğlu” karakteriyle kariyerine devam etmektedir.

Yusuf Çim Vikipedi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık