Yeşil Deniz Dizisi Oyuncuları

Yeşil Deniz Konusu

Dizi, bir Ege kasabası olan Yeşilova’da 90’lı yıllarda geçmektedir. Kasabanın gençlerinden olan İsmail, Maggayvır Süleyman, Hurdacı Emin ve Müezzin Cemil adlarında bu dört yakın arkadaşın etrafında dönen, kasaba halkının samimi, sıcak ve bir o kadar komik hikayelerini konu almaktadır.

Yeşil Deniz Oyuncuları

  • Burak Serdar Şanal (İsmail)
  • Melis Babadağ (Zümrüt)
  • Öykü Çelik (Sedef)
  • Mert Turak (Emin)
  • Burak Alkaş(Cemil)
  • Ali Barkın (Süleyman)
  • İlker Aksum (Almancı Üsen)

İlker Aksum Biyografi (Yeşil Deniz Almancı Üsen Kimdir)

İlker Aksum

23 Mayıs 1971 tarihinde İstanbul’da doğan İlker Aksum, 1993 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Mezun olduktan bir yıl sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan Aksum, “Hamlet” oyununda “Ophelia” rolünü oynayarak ilk profesyonel oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

İlker Aksum Boyu ve Kilosu: 1.73 m. – 71 kg.

1996 yılında Ankara’dan İstanbul’a taşınan Aksum, başarılı yönetmenler Taylan Biraderler ile tanışarak bir dönemin popüler dizisi Çarli’de “Afakan Dayı” rolüyle dizi oyunculuğuna adımını atmıştır. Taylan Biraderler’in birçok projesinde yer alan Aksum, 2004 yılında yayımlanmaya başlanan “Yabancı Damat” dizisindeki “Ruşen” rolüyle adından sıkça bahsettirmeye başlamıştır. 2006 yılında Taylan Biraderler yönetmenliğinde çekilen “Küçük Kıyamet” filmi ile ilk sinema filmi deneyimini yaşayan Aksum, “Ali” karakteriyle 28. Siyad Türk Sineması Ödülleri’nde “En İyi Yardımcı Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür. Birçok başarılı dizi ve film projelerinde yer alan Aksum, son olarak FOX TV ekranında yayımlanan “Yeşil Deniz” dizisinde “Almancı Üsen” rolüyle oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

Burak Serdar Şanal Biyografi (Yeşil Deniz Radyocu İsmail Kimdir)

Burak Serdar Şanal

28 Ağustos 1988’de İstanbul’da dünyaya gelen Şanal, Maltepe Üniversitesi Drama Kulübü’nde eğitim almıştır.

 Burak Serdar Şanal’ın Boyu: 1.88 m. – 72 kg.

Dizi oyunculuğuna “Küçük Kadınlar” dizisindeki “Koray” karakteriyle başlayan Şanal, Bahar Dalları, Avrupa Avrupa, Dinle Sevgili dizilerinde rol almıştır. Son olarak 2014’te FOX TV’de başlayan “Yeşil Deniz” adlı dizide “İsmail” karakteriyle kariyerini sürdürmektedir.

Burak Serdar Şanal Twitter Adresi : twitter.com/serdarsanal

Burak Serdar Şanal Instagram Hesabı : www.instagram.com/serdarsanal/?hl=tr

Öykü Çelik Biyografi (Yeşil Deniz Sedef Kimdir)

Öykü Çelik

13 Temmuz 1987 İstanbul doğumlu olan Öykü Çelik, üniversite hayatına kadar ailevi sebeplerden dolayı 11 yılda 9 okul değiştirmiştir. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim alırken geçirdiği trafik kazasından dolayı okulu bırakmak zorunda kalmıştır. Oyunculuk kariyerine 2006 yılında “Selena” adlı dizide başlamıştır. Sinemada ise ilk kez “Cin Geçidi” filminde “Bahar” karakteriyle rol almıştır.

Öykü Çelik’in Boyu: 1.76 m. – 70 kg.

2011 yılında yayımlanan “Nuri” adlı dizideki “Reyna” karakteriyle dikkatleri üzerine çeken oyuncu, 2012 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazdığı “Benim İçin Üzülme” adlı dizide “Bahar” karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında “Ağlatan Dans” adlı dizide Kıvanç Kasabalı ile birlikte başrolü paylaşmıştır. Film çekimleri için geldiği Bursa’da tanıştığı iş adamı Ahmet murat çakan’la 11 ağustos 2014’te evlenerek bursa’ya yerleşmiş, ancak 15 ay süren evliliğini 22 kasım 2015’te bitirerek tekrar İstanbul’a dönmüştür. Poyraz Karayel dizisinde oynamıştır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık