Yasemin Allen Kimdir

YASEMİN ALLEN KİMDİR

10 Temmuz 1989 tarihinde Londra’da dünyaya gelen Yasemin Allen, Suna Yıldızoğlu’nun kızıdır. Baba Dudley Allen adından İngiliz’dir. Yasemin henüz 3 aylıkken annesi ile babası ayrılmıştır. Babası şu anda Güney Afrika’da yaşamaktadır.

Yasemin Allen Boyu: 1.75 m.

Yasemin Allen Kilosu: 50 – 52 kg.

Yasemin Allen, ilkokulu Türkiye’de okumuştur. 11 yaşındayken annesiyle birlikte Avustralya’ya gitmiş ve oraya yerleşmiştir. Lise eğitimini ise Avustralya’da tamamlamıştır. Queensland Üniversitesi’nde Sinema Televizyon Bölümü’nü tamamlayan Allen, 2008 yılında L’Oreal adındaki kozmetik şirketinin Yeni Yüz yarışmasında finale çıkmıştır. 2008 yılında annesiyle birlikte Türkiye’ye gelmiştir. Türkiye’ye geldikten sonra Müjdat Gezen Konservatuarı’nda Tiyatro eğitimi alan Allen, ilk dizisi Elif’te başrol oynamıştır.

Yasemin Kay Allen’in estetikli olduğu sosyal medyada konuşuluyor buna karşılık Yasemin allen’in twitter’dan paylaştığı gençlik fotoğrafı =) .

Yasemin Allen Estetiklimi

2011 yılında Hayat Devam Ediyor adlı Mahsun Kırmızgül’ün dizisinde Onu Tuna ile aşk yaşamıştır. 2013 yılında Aşk ve Su adlı filmde Özcan Deniz ile birlikte başrol oynamıştır. Merhamet dizisinde oynayan Allen, dizinin final yapmasının ardından Muhteşem Yüzyıl dizisine transfer olmuştur. Fatma Haseki Sultan karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Şeref Meselesi adlı dizide Kerem Bursin ve Şükrü Özyıldız ile başrolleri paylaşmıştır. Yasemin Allen oynadığı diziler arasında 2009 yılında Kavak Yelleri, 2010 yılında Yerden Yüksek gibi dizilerde bulunuyor.

Yasemin Allen Twitter: https://twitter.com/yasmeister

Yasemin Allen İnstagram: http://instagram.com/yaseminkayallen

Ve son olarak bana göre dünyanın en güzel kadını Yasemin Kay Allen’dir =)

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık