WhatsApp Nedir Nasıl Kullanılır ?

Akıllı telefonlar hemen hemen herkesin hayatında önemli bir yer tutmaya başladı. Akıllı telefon kullanıcılarına hitap etmek isteyen yazılımcılar, birtakım uygulamalar geliştirmeye başladı ve bu uygulamaların kullanımı da fazlasıyla artış gösterdi. Mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp adından fazlasıyla söz ettiren ve en çok indirilen uygulamalardan biri olmayı başardı.

WhatsApp ile internet üzerinden dosya gönderebiliyor, karşılıklı mesajlaşabiliyorsunuz. Bu program sayesinde GSM operatörlerine ödediğimiz miktarları azaltmış oluyoruz. WhatsApp uygulamasının geçtiğimiz yıllarda 13,9 milyar dolarlık zararı GSM operatörlerine yaşattığını da belirtelim. Bu uygulamayı kullanabilmeniz için cihazında internet bağlantınızın olması gerekiyor. İnternet bağlatınız olduğu sürece ses kaydı, video, resim göndererek arkadaşlarınızla mesajlaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

WhatsApp Nasıl Kullanılır ?

*|* Android telefon kullananlar Google Play’e, Apple kullananlar ise App Store giriş yaparak arama kısmına WhatsApp yazarak uygulamayı indirebilir.

*|* Uygulama yüklendikten sonra uygulamayı açın. Kayıt olurken sizden telefon numarası istenecek. Telefon numaranızı girdikten sonra SMS ile gelen kodu da girerek hattınızı doğrulayın. Ve WhatsApp’ı kullanmaya başlayın.

*|* WhatsApp’ı açtığınızda, telefon rehberinizde yer alan kişileri WhatsApp tarar ve uygulamayı kullanan arkadaşlarınız listelenir. Listelenen arkadaşlarınızla internet bağlantınız olduğu sürece anlık olarak sohbet edebilirsiniz.

WhatsApp’ta arkadaşlarınızla birlikte grup sohbeti yapabilir, arkadaşlarınıza müzik, video, fotoğraf vb. dosyalar yollayabilirsiniz. iPhone ve Android telefonlar dışında Nokia tabanlı telefonlarda da WhatsApp kullanabilirsiniz. WhatsApp’ı yükledikten sonra 1 yıl boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 1 yıldan sonra yıllık 2-3 TL gibi düşük miktarlar ödeyerek uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanabilmeniz için internet bağlantınızın olması yeterli.

WhatsApp Nedir Nasıl Kullanılır ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık