Vine Nedir

Vine Nedir , Nasıl Kullanılır ?

Vine, geçtiğimiz sene Ocak ayından bu yana tanıdığımız video paylaşım sitesidir. Twitter sayesinde tanımış olduğumuz Vine kısa süre içerisinde büyük kullanıcı kitlelerine ulaşmış ve oldukça popüler olmuş bir programdır. Akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla yaratılan Vine videolarını tüm sosyal paylaşım sitelerinde görmek mevcut. Maksimum 6 saniye süren bu videolar genelde espritüel bir anlayış içerisinde oluşturulmakta ve takipçilerin eğlencesi olmaktadır. Akıllı telefonunuza ve tabletinize indirdiğiniz uygulamadan bir profil edinerek veya Twitter ile giriş yaparak Vine’ ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizin gibi diğer kullanıcıları da takip edebilir ve başka kullanıcıların da sizi takip etmesine izin verebilirsiniz.

vine nedir

Vine Nedir


Aykut Elmas Bütün Vineları
Vine Video yükleme

Maksimum 6 saniye süren video paylaşımlarınız saniyeler içerisinde tüm takipçilerinize ulaşmaktadır. Diğer sosyal paylaşım siteleri ile entegre olarak çalışan Vine’da çektiğiniz videolar paylaşılırken Twitter ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşılabilir. Hayatımızdaki komik anları tüm takipçilerimizle paylaşmamızı sağlayan vine, milyonlarca kullanıcısının vazgeçilmezi olmuş durumda. Binlerce takipçisi olan Vine fenomenleri ile de Vine oldukça eğlenceli bir hal alıyor. Bugün Twitter da sürekli Vine videolarını görebilirsiniz. Maksimum 6 saniye olması izlenme oranlarını da oldukça artırıyor. Vine çekerken ekrana basılı tutularak görüntü alınıyor ve parmağınızı kaldırdığınız anda kayıt duruyor. Devam etmek istediğiniz de parmağınızı tekrar ekrana koymanız ve 6 saniyeyi tamamlamanız yeterli. Bu şekilde sıkıcı olmayan hızlı ve ilginç görüntüler ortaya çıkabiliyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. m dedi ki:

    Türkiye’deki sözlük platformlarının dini, siyasi konularda küçük bir azınlığı anlattığını düşünen bir grup tarafından açılan milli irade sözlük, türkiye’nin ortak paydası olabilecek bir sözlük olmak gayesindedir.

    üye ol, yazar ol!

Yorum Yaz

Yukarı Çık