Vampirler Gerçek Mi ?

Alman bir araştırmacı, “vampirler gerçek mi” sorusunun yanıtını bulmak için birtakım araştırmalar gerçekleştirdi. Sonuçta “ölümsüz” olarak nitelendirilen vampirlerin köylerde vefat eden komşular olduğunu ve kan emici dahi olmadıklarını tespit etti. Makedonya, Bulgaristan, Polonya, Arnavutluk, Macaristan, Romanya gibi Güneydoğu Avrupa ülkelerinde dile getirilen hikâyelerde vampirlerin önemli bir rolünün olduğunu söylemeliyiz.

Vampirler, tabutlarını her zaman giyimli olarak terk etmekteler. Burunlarındaki ve yanaklarındaki çürümelerden dolayı meydana gelen hafif çukurluklar dışında ilgi çeken taraflarının pek olmadığını söyleyebiliriz. Belirgin vampir özellikleri arasında köpek dişlerinin uzaması gibi bir durum söz konusudur. Bu durum Güneydoğu Avrupa vampirlerinde hiçbir zaman görülmemiş bir durumdur. İlk vampirlerinde ne baştan çıkarıcı ne de kan emici yaratıklar olduğunu söylüyor uzmanlar. Hatta gün ışığında bile kaybolmadıklarını belirtiyorlar. Vampir konusunda uzman olan Kreuter, bugüne kadar dikkate alınmayan birçok vampir vakasını inceledi. En eski vampirlerin 1382 yılında, en yeni vampirlerin ise 1968 yılında ortaya çıktığı söyleniyor. Bir köyde yaşanan uğursuzluklardan ölümsüz kişi sorumlu tutulmaktaydı. Ölünün dirilmesi ise bir uğursuzluğu beraberinde getiriyordu. Vampirlere yaklaşan biri esrarengiz bir şekilde ölürse, akrabaları ve komşuları için sonsuz bir bela haline geliyordu. Lanetliler kurbağa, at, tavuk veya fareye dönüşerek gündelik hayatlarına bu şekilde devam ederlerdi.

En çok tanınan vampir Kont Drakula diğer ismiyle Kazıklı Voyvoda 1448 – 1476 yılları arasında Eflak beyliğinin voyvodası idi.Vlad düşmanlarını kazıklara çakarak işkenceyle öldürmesiyle tarihe geçmiştir.Bram Stoker’ın yazdığı Kont Dracula’nın vampir olduğu Dracula kitabına konu olmuştur.Dracula başlangıç filmi ile vampir hikayesi sinemaya uyarlanmıştır.

Vampir nasıl olunur konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor, ancak aşağıda listelediğimiz vampir özellikleriyle kendinizi karşılaştırabilirsiniz.

Vampirlerin Özellikleri

  • *|* Karanlıkta görme özellikleri insanlara oranla çok fazladır.
  • *|* 5 duyu organları fazlasıyla hassastır. Çok uzakları görebilirler, çok kısık sesleri işitebilirler, çok iyi koku alabilirler.
  • *|* Saf kan vampirler altıncı hisse sahiptirler.
  • *|* Fiziksel kuvvetleri insanlara oranla çok üst düzeydedir.
  • *|* Yaraları hemen iyileşebilir.

vampirler gerçek mi

Vampirler Gerçek Mi ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık