Uğur Polat Kimdir – Kaç Yaşında – Boyu Kilosu

1 Ocak 1961 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Uğur Polat, genç yaşta tiyatro ile tanışmıştır. Henüz 17 yaşındayken Ankara Sanat Tiyatrosu bünyesine dahil oldu ve 20 yaşında ise İstanbul Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nde okumaya başladı.

  • *|* Uğur Polat Boyu ve Kilosu: 1,78 m. – 70 kg.

24 yaşında Adana Devlet Tiyatrosu’nda, 26 yaşında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra birçok seslendirme çalışmasına da imza attı. Eskişehir’de bulunan Anadolu Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nde 3 sene boyunca öğretim üyesi olarak görev aldı. 16 sene boyunca çeşitli Devlet Tiyatroları’nda görev alan Uğur Polat, 30 civarı tiyatro oyununda oynadı. Kafatası, Sansürcü, Kuva-i Milliye ve Hamlet gibi tiyatro oyunları Uğur Polat’ın oynadığı bazı oyunlar.

Uğur Polat, sinema dünyasına Sis adlı 1988 yapımı filmle girdi. 1989 yılında Cahide, 1990 yılında Bütün Kapılar Kapalıydı gibi filmlerde oynadı. Uğur Polat, 2014 senesinde yayın hayatına başlayan Ulan İstanbul dizisinde de oynadı. Daha sonra 2015 yapımı Eksik adlı sinema filminde görev aldı. Yakın zamanda dikkat çeken filmleri ise; 2008 yılında Devrim Arabaları ve Vali, 2010 yılında Yahşi Batı.Son olarak Kanal D ekranlarında Ulan İstanbul dizisinde Kandemir karekterini canlandırmaktadır.

  • *|* Uğur Polat Twitter: @ugurpolatresmi
  • *|* Uğur Polat İnstagram: Kullanmıyor.

Uğur Polat Kimdir – Kaç Yaşında – Boyu Kilosu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık