Twitter Neden Yavaşladı ?

Twitter Neden Yavaşladı

Sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter, zaman zaman yavaş çalışıyor. Bu nedenle de Twitter’a erişmek, tweet atmak ve atılan tweetleri görmek zorlaşıyor. Mobil uygulamalarda bu durumun biraz daha az olduğunu söyleyebiliriz. Yavaşlamalar genellikle bilgisayardan girerken yaşanıyor. Twitter yavaşladığı zaman saldırı aldığı düşünülüyor, uzun süren yavaşlamaların nedeni ise saldırı değil. Çünkü uzun süren saldırılara yetkililere anında müdahale edebiliyor. Peki, Twitter neden yavaşladı, neden yavaşlıyor?

Twitter kullanıcıları tarafından düşünülen bir sebep var. İnternet Yasası’nın kabul edilmesiyle birlikte Kobani olayları ve diğer olaylarla alakalı kullanıcıların Sosyal Medya’yı aktif kullanmamasını isteyen hükümet tarafından bu yavaşlatılmaların yapıldığı söyleniyor. Yüklenme süreleri yüksek değerlere ulaştığı zaman Twitter’ın devlet tarafından yavaşlatılabileceği belirtiliyor. Hükümet daha önce de gezi parkı eylemlerinde Twitter’ı yasaklamıştı. Bilgi akışını yavaşlatmak, toplumsal olayların ortaya çıkmasını önlemek amacıyla, devlet bu tarz bir eyleme gitmiş olabilir. Sizin internet hızınızla alakalı bir durum değildir. Birçok kişi aynı sorunu yaşamaktadır.

Twitter’ı Nasıl Hızlandırabilirim?

VPN programlarından herhangi birini yüklemek ya da tarayıcılarda bulunan Zenmate eklentisini kurarak bu problemi çözebilirsiniz.

Twitter Neden Yavaşladı ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık