Twitter Nasıl Kullanılır ?

Twitter, kısa bir şekilde anlık düşüncelerinizi ifade etmeye yarayan bir sosyal medya platformudur. Kişisel düşüncelerini 140 karakter limitine sığdırma gibi bir zorunluluğunuz bulunmaktadır. Facebook’ta “Ne Düşünüyorsunuz” sorusu, Twitter’da “Ne Yapıyorsunuz” şeklinde sorulmaktadır. Twitter üye olma işlemlerinizi gerçekleştirirken kullanıcı isminizi seçerken dikkatli davranın. Birçok yerde kullanıcı adınızla görüneceksiniz. Ad soyad bilgileriniz sadece kişisel sayfanızda bulunacaktır.

*|*

Twitter Nasıl Kullanılır ?

Tweet: ‘Ne yapıyorsunuz’ bölümüne yazdığınız her yazı tweet adını alır.

Follower: Takipçi anlamına gelir ve bu bölümden sizi takip eden kişileri görebilirsiniz.

Following: Takip ettikleriniz anlamına gelir ve bu bölümden takip ettiğiniz kişileri görebilirsiniz.

Mention: Herhangi tweetinizi birine göndermek istiyorsanız; @kullanıcıadı şeklinde yapmalısınız. Buna da mention denmektedir. Biriyle sohbet etmek için bu tarz bir yol izleyebilirsiniz.

Retwwets: Başkasının paylaşmış olduğu bir gönderi yani tweet hoşunuza gitmişse retweets yazısına tıklayarak arkadaşlarınızın bu gönderiyi görmesini sağlayabilirsiniz.

Trends: Bu bölümde Twitter’da en çok konuşulan konular yer alır. Örneğin, Türk Milli Takımı’nın maçı olduğunda Türkiye’nin trendi Milli Takımla ilgili olabilir.

Twitter’da paylaştığınız gönderiler anlık olarak takipçilerinizin ana sayfasında görünür. Mention yaptığınız zaman arkadaşınız eğer o kişiyi de takip ediyorsa onun da ana sayfasında görünür. Profiliniz public ise, herkes tarafından bütün paylaştıklarınız görünür. Yani Twitter’a üye olmayan da sizin paylaştıklarınızı görebilir. Paylaştığınız bütün gönderilerinizi ise Profil yazan yerden görüntüleyebilirsiniz. Profil Düzenleme kısmından ise kişisel bilgilerinizi istediğiniz an değiştirebilir, küçük profil fotoğrafı da ekleyebilirsiniz. Tasarım(Design) bölümünden ise kişisel ana sayfanızın tasarımını değiştirebilirsiniz.

Twitter Nasıl Kullanılır ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık