Tuvana Türkay Vikipedi

Tuvana Türkay, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 3 Ekim 1990 doğumlu Tuvana Türkay, henüz genç yaşına rağmen son zamanlarda yaptığı işlerle adını sıkça duyduğumuz ünlü bir isim haline geldi. Üsküdar doğumlu genç yetenek özellikle televizyon ekranlarında ilgiyle izlenen “Kara Para Aşk” isimli dizide oynadığı karakterle daha da dikkat çekmeyi başardı.

Sektöre ilk adımını henüz 9 yaşındayken atan güzel oyuncu oynadığı bir reklam filmi ile kendini oyunculuk sektörüne erken yaşlarda tanıttı. Bu reklam çekiminden sonrada birçok reklam filminde de yer alan Türkay, Türk Telekom ve Akbank gibi birçok dev şirketin tanıtım yüzü olmuştur.

Tuvana Türkay oyunculuk eğitimlerini sektörün köklü ve isim yapmış kurumlarında almıştır. Ayrıca kendisinin de çabaları ile kalitesini üst kademelere taşımayı başarmıştır. Dil kullanımına verdiği önemi bir senelik diksiyon kursu almasından da anlayabiliriz.

Oyuncunun ilk çıkış yakaladığı dizi TRT1 ekranlarında yayınlanan ve kendisinin de başrolünü üstlendiği “ Ayrılık Aşkta ve Savaşta Filistin” adlı dizidir.

Memleketi Rize olan güzel oyuncunun babası Bulgaristan göçmenidir. Annesi ise Kırım Türk’ü olarak bilinmektedir.
*|* DİZİLERİ

  • Kara Para Aşk (Bahar Çınar) – 2014
  • Yer Gök Aşk (Bade Palalı) 2010-2012
  • Nakş-ı Dil Sultan (Nakş-ı Dil Sultan) – 2010
  • Ayrılık Aşkta ve Savaşta Filistin (Kevok) – 2009

*|* SİNEMA

  • Eksik Sayfalar – 2013

Üç sezon boyunca “Yer Gök Aşk” adlı dizide canlandırdığı “Bade Palalı” rolü ile hayran kitlesinde artış yaşayan güzel oyuncu, son dönem dizisi ile de bu çıkışını sürdürmeye devam etmektedir.

36 beden olan güzel oyuncu bir manken ölçüleri ile neredeyse aynı vücudu dikkat çeken diğer önemli noktalardandır.

Sosyal Medyada Tuvana Türkay

Tuvana Türkay İnstagram: www.instagram.com/tuvanaturkay

Tuvana Türkay Boyu: 1.75 m.

Tuvana Türkay Kilosu: 51 kg.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz

Yukarı Çık