Tuan Tunalı Vikipedi

Tuan Tunalı, 1983 yılında Belçika’da dünyaya geldi. 2 Aralık doğumlu olan ünlü oyuncu, yay burcu erkeğidir. İlk ve ortaöğretimini sırasıyla Büyük Kolej ve Kolej XXIII’te tamamlayan oyuncu, lise öğrenimini ise Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olarak tamamlayan Tuan Tunalı, Pariste ise tek tutkusu olan sinema üzerine MBA mastırı yaptı.

  • Tuan Tunalı Boyu ve Kilosu: 1,90 m. – 83 kg.

Modellik alanında da başarılı olan oyuncu, 2001 yılında Best Promosing Model yarışmasında Best Model unvanını aldı ve 2008 Best Press yarışmasında da Best Model seçilerek, bu alandaki başarısını ispatladı. 2009 yılında başlayarak fenomen olan Deniz Yıldızı adlı dizide gösterdiği başarılı oyunculuk performansı ile herkesin ilgisini toplamayı başaran oyuncu, dizide Özgür Atabay isimli karaktere can verdi.

Hobileri arasında köpeği ile vakit geçirmek, tiyatro ile ilgilenmek, fotoğrafçılık, fitness, seyahat etmek, basketbol, bilardo ve badminton sporları yer alan oyuncu, bu üç sporda lisana sahiptir. Kariyerinde bir süre İngilizce, Fransızca tercümanlık yapan Tuan Tunalı, 9 ay boyunca Bizim Evin Halleri isimli dizide yönetmen yardımcılığı yaptı. 2014 yılında Unutma Beni dizisinde Leyla karakterini canlandıran Filiz Küçükköse ile evlenerek, dünya evine girdi.

Tuan Tunalı Dizileri:  Deniz Yıldızı ve Bizim Evin Halleri.

Tuan Tunalı Vikipedi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık