Menü
Kategoriler
Survivor Turabi Çamkıran Kimdir
23 Şubat 2015 Biyografi

1986 yılında Mersin’in Erdemli ilçesinde dünyaya gelen Turabi Çamkıran’ın çocukluğu da doğduğu şehir Mersin’de geçmiştir. Lise eğitimini de burada tamamlayan Turabi, lise yıllarında Break Dansa ilgi duymuş ve bu yeteneğini geliştirmek amacıyla da Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’ne kaydolmuştur. Hiphop Stree Dans dışındaki birçok dansı yapabilen Turabi, çocukluk yıllarında çevre etkisiyle dövüş sporlarına merak salmıştır.

  • Turabi Çamkıran Boyu: 1.80 m.
  • Turabi Çamkıran Kilosu: 71 kg.

2008 yılında Benimle Dans Eder Misin adlı yarışmaya katılmış ve 6. haftada 3. olarak yarışmaya veda etmiştir. Turabi Çamkıran Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışma programına 2013 yılında katılmıştır. Turabi Çamkıran dans yeteneği ile de tanınmaktadır. Birçok ünlü sanatçının konserlerinde, kliplerinde yer almıştır.


Turabi Çamkıran’ın Muay Thai Boks Maçı

Türkiye’de “Muay Thai” maçına çıkan ve bu maçı kaybeden Turabi, bu dövüş sanatını yerinde öğrenmek amacıyla Tayland’a gitti. Burada tekniğini ve fiziğini geliştirerek birçok dövüş maçına çıktı.Turabi Çamkıran dövüş sanatı sayesinde birçok maça çıktı ve para kazandı.Bu karşılaşmalardan birinde ciddi dayak yiyen Turabi, bu işte 1 numara olmak için uğraşsada ayağının kırılmasıyla Türkiyeye döndü.İyileştikten sonra Yetenek Sizisiniz programına katılan Turabi yaptığı hareketlerle izleyiciler tarafından çok sevildi Acun Ilıcılaı Turabiyi 2014 Survivor kadrosuna dahil etti.2014 yılında Srvivor’dan arkadaşı İsmail Baki Tuncerle birlikte Sabit Kanca 2 filminde rol almıştır.

Adam gibi adam Turabi Direk Dansı Videosu

2014 yılında Acun Ilıcalının hazırlayıp sunduğu Survivor yarışmasına katılan Turabi, bu yarışmada 1. olmayı başarmıştır. Survivor Turabi Çamkıran, 2015 Survivor All Star adlı yarışmada; Fulya Keskin, Sahra Işık, Merve Aydın, Hakan Hatipoğlu, Seda Aktuğlu, Berna Canbeldek, Serenay Aktaş, Almeda Abazi, Taner Özdeş, Duygu Çetinkaya, Özlem Çalın, Bozok Gören, Doğukan Manço, Ece Begüm Yücetan, Nadya Zagli, Anıl Tetik, Hasan Yalnızoğlu, Pascal Nouma, Merve Oflaz ve Hilmi Cem İntepe gibi kişilerle mücadele edecektir.Superman kolyesinden esinlenerek yeni lakabını Turbo Turabi yapmıştır 🙂 .

Bir cevap yazın
*