Skype Nedir ? Skype Nasıl Kullanılır ?

Skype NedirSkype Nasıl Kullanılır

Skype son yıllarda oldukça popüler olan anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulamasıdır. Eskiden bildiğimiz Windows Live Messenger’ ı satın alarak yerine geçen Skype’ da, Messenger’dan çok daha üstün özellikler yer almaktadır. Kullanıcılarına anlık olarak mesajlaşma imkanı sunan Skype’da aynı zamanda görüntülü arama ve görüntüsüz arama yapabilme seçenekleri de bulunmaktadır. Hem bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlarda uyumluluk gösteren bu uygulama internetteki alakalı sitelerden ve mobillerde App store ve Google play’den indirilebilmektedir.

E-mail ile alınan Skype hesabı ile Skype uygulamasını kullanmaya başlayabilir ve kişilerinize eklediğiniz diğer Skype kullanıcıları ile görüntülü veya görüntüsüz olarak konuşabilir veya anlık olarak mesajlaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer kullanıcılar ile dosya paylaşımında bulunma imkanınız da bulunmaktadır. Skype da müsait veya meşgul olduğunuzu belirtmek için yer alan botunlar bulunmaktadır. Görünmez seçeneğine tıklayarak hem Skype da iletişime devam edip hem de online olduğunuzu görmesini istemediğiniz kişiler tarafından görülmeyebilirsiniz. Görüntülü arama sayesinde çok basit bir şekilde dünyanın bir diğer ucundaki sevdiklerinizle iletişim kurabilir, iş arkadaşlarınızla toplantılar yapabilir veya bir yeri bilgisayarınızın başından kontrol edebilirsiniz. Skype gelişmiş teknolojisi sayesinde kullanıcılarının isteklerini karşılıyor ve sürekli gelişmeye devam ediyor. Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte Facebook üzerinden tüm Facebook arkadaşlarınızla da görüntülü olarak konuşma imkanına sahip olmuş durumdasınız. Sohbet pencerenizdeki kamera butonu ile Skype’lı sohbetler kurmak artık çok kolay.

Skype Markası ”Arkadaşdan Arkadaşa gök” anlamına gelen ”Sky-Peer-To-Peer” kelimesinin önce Skyper,Ardındanda Skype olarak türetilmesinden oluşmuştur

skype

Skype Özellikleri

• Tamamen ücretsizdir
• Yüksek görüntü ve ses kalitesi
• 100’lerce kişiyle aynı anda grup sohbeti seçeneği
• Tüm görüşmeleriniz güvenli bir şekilde saklanır. 3. Şahıslar erişemez.
• Tarayıcıda gezinti yaparken Skype sayesinde tek tuşla tarayıcıda bulunan numarayı arayabilirsiniz.
• Skype üzerinden dosya, fotoğraf, video gönderimi de yapabilirsiniz.

Skype Nedir ? Skype Nasıl Kullanılır ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. admin dedi ki:

    Güzel yorumlarınız için teşekkürler

  2. muhammed demir dedi ki:

    Türkiye’deki sözlük platformlarının dini, siyasi konularda küçük bir azınlığı anlattığını düşünen bir grup tarafından açılan milli irade sözlük, türkiye’nin ortak paydası olabilecek bir sözlük olmak gayesindedir.

    üye ol, yazar ol!

Yorum Yaz

Yukarı Çık