Skype Kaydol

İş arkadaşlarınız, aileniz ya da arkadaşlarınızla iletişim kurmak ve onlarla iletişimde kalmak istiyorsanız Skype kaydolmalısınız. Skype programına ücretsiz olarak kayıt olduktan sonra, arkadaş listenizdekilerle sesli ve görüntülü çağrılar gerçekleştirebilir, anlık dosya ve mesaj paylaşımında bulunabilirsiniz. Son derece kullanışlı olan bu programa cüzi bir miktar ödeyerek ücretli SMS gönderebilir, sabit hatları ve dünya genelindeki sabit hatları düşük tariflerle arayabilirsiniz. Kısacası, ödediğiniz cüzi miktarla Skype programını daha geniş biçimde kullanabilirsiniz.

Skype Hesap Açma

*|* Öncelikle Skype programını indirebileceğimiz, resmi adres olan www.skype.com/intl/tr/account/signup-form adresine giriş yapıyoruz.

*|* Üst menüde bulunan “Yüklemeler” menüsüne tıklıyoruz.

*|* Hangi cihazdan giriş yaptıysanız o cihazı seçerek indirme işlemini gerçekleştiriyoruz.

*|* Skype programını kurduktan sonra programı açıyoruz.

*|* Skype kaydolma işlemi için, en altta bulunan “Yeni Bir Hesap Oluşturun” yazısına tıklıyoruz.

*|* Ad Soyad, e-posta, doğum tarihi, cinsiyet, ülke/bölge, şehir, dil, cep telefon numarası, Skype adı, parola gibi kişisel bilgilerinizi giriniz.

*|* Kişisel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra güvenlik kodunu ve doğrulama işleminin SMS ile mi yoksa e-posta ile mi gerçekleştireceğinizi seçin. Bu işlemlerin ardından “Kabul Ediyorum – Devam Et” butonuna tıklayınız.

*|* Kaydolma işleminin ardından Skype programınıza geri dönün. Karşınıza çıkan iki seçenekten “Skype Adı” yazısına tıklayınız. Skype adınızı ve parolanızı girdikten sonra oturumunuzu açabilir, sorunsuz bir şekilde Skype programını kullanabilirsiniz.

Skype

NOT: Eğer Microsoft hesabınız varsa direkt olarak o hesabınızla Skype programında oturum açabilirsiniz. Bunun için Skype kaydolmanıza gerek yoktur. Programı açtıktan sonra “Microsoft Hesabı” seçeneğine tıklayarak mail adresinizi ve parolanızı yazdıktan sonra oturum açabilirsiniz.

Facebook bilgilerinizle de oturum açabilirsiniz. Bunun için, Skype programının sağ alt kısmında bulunan “Facebook ile Oturum Aç” yazısına tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfaya Facebook bilgilerinizi girerek Skype programına giriş yapabilirsiniz.

Skype Kaydol Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. cetin dedi ki:

    Skype neden acamıyorum

  2. Ezgi dedi ki:

    skypein ne olduğunu bilmiyordum, bir iş için lazım olmuştu nasıl üye olunacağını ve kullanılacağını sizin sayenizde öğrendim çok teşekkürler.

  3. neva dedi ki:

    Yeni olduğum için pek fazla bişey bilmiyorum önceden hotmail yokmuydu şimdi oturum açamıyorum skype hesabı açıyım dedim ondada yedek hesapdan sıkıntı yaşadım yardımcı olursanız sevinirim

Yorum Yaz

Yukarı Çık