Samsung Galaxy s5 Özellikleri

Samsung Galaxy s5 Özellikleri

Galaxy S5’i incelediğimizde Galaxy S4’ün evrimleşmiş hali diyebiliriz. Çünkü küçük bir sürüm yükseltmesi değil Galaxy S5. Daha iyi ve hızlı kamera, parmak izi tarayıcısı, geliştirilen fitness – izleme özellikleri Galaxy S5’i farklı kılan özelliklerin başında geliyor. Telefonun ekranı daha parlak, pili daha büyük ve işlemcisi de daha hızlı. Biraz da olsa değiştirilen tasarım kolay tutuş imkânı tanıyor.

Samsung Galaxy S5 özelliklerine tek tek baktığımızda telefonun herhangi bir alanda ödün verme gibi bir niyetinin olmadığını görüyoruz. Sekiz çekirdekli Exynos 5422 işlemcisi ile gücüne güç katan telefonda 2 GB Ram bulunuyor. Pil kapasitesi ise 2.800 mAh. 16/32 GB depolama alanına sahip olan Galaxy S5, microSD sayesinde 128 GB daha hafızası arttırılabiliyor. Samsung telefonlar arasında en canlı ekrana sahip olan telefonun kullanım kolaylığı ve güvenliği için parmak izi tarayıcısı da mevcut.

*|* 4 çekirdekli Samsung Galaxy S5, 5.1 inç ekran boyutuna sahip. Ekran çözünürlüğü 1080 x 1920 px. Arka kamera 16 MP, ön kamera ise 2 MP. 145 gram ağırlığında Galaxy S5, 72,5 x 142 x 8,1 mm. boyutlara sahip.

Samsung Galaxy s5 Özellikleri

Diğer telefonlardan farklı olarak göze çarpan bir özellik Galaxy S5’te pek göremedik. Bu durumun telefon kullanıcıları için önemli olmadığını, S5’in rakipleri karşısında ne kadar iyi olduğunu biliyoruz. Samsung Galaxy S5 fiyatları, ülkemizde 2.000 TL’nin üzerinden satışa sunuluyor. Bazı ülkelerden Galaxy S5’in diğer modellere oranla daha ucuz olduğunu belirtelim. Ülkemizde telefon maalesef 2.000 TL üstünde satılıyor.

Samsung Galaxy s5 Özellikleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık