Safer Ayı 2015 Ne Zaman (Duası,Namazı)

Safer Ayı Nedir

Muharrem ayının hemen ardından gelen İslami ayların ikincisi, Safer ayıdır. Belaların 1. kat yeryüzüne indiği ay olarak tanımlanır. Bu ayda, Peygamber Efendimiz (sav) hastalığa tutulmuştur. Safer Ayı 2015 yılında 13 Kasım’da başlıyor, 12 Aralık’ta ise bitiyor.

Her ayda hayır ve bela vardır. Bu bizim ibadet, iman ve yaptıklarımıza bağlıdır. Hayrı çekmek de şerri başımızdan atmak da insanoğlunun elindedir. Allah’a yakın olabilmek için hiçbir şey yapamıyorsanız, hiç olmazsa salavat getirmeniz dileğiyle…
Sefer Ayında Okunacak Dualar ve Namazlar

Safer Ayında Okunacak Dualar ve Safer Ayı ile İlgili Yapılması Gerekenler

  • Safer Ay’ı içerisinde 100 kere “La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” denilmeli. Bunu günde 100 kere okuyan kişiden en hafifi fakirlik olmak üzere 70 farklı bela kaldırılır.
  • Safer ayı boyunca; “Allahümme barik lena fi şehr-i safer vahtim lena bissaadeti vezzafer.” duası en az 1 kere okunmalı.
  • Bu ayda, eve girerken ya da evden çıkarken Ayet-el Kûrsi okunmalı. Evden çıkarken Ayet-el Kûrsi okuyan kişi her işinde muvaffak olur ve hayırlı olan işleri başarır. Eve gelince okuyan kişinin, iki Ayet-el Kûrsi arasındaki işlerin hayırlı olmasını sağlar ve fakirliği önler.
  • Evden çıkarken 3 defa; “Bismillahi hasbiyallahi lailahe illa hû aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbil arşil aziym.” söylenmeli.

Safer Ayı 2015 Ne Zaman (Duası,Namazı) Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık