Rüya Nedir – Neden Rüya Görürüz ?

Rüya Nedir ?

Uykunun karakteristik ve genel özelliklerinden biridir. Hızlı göz hareketiyle doğrudan ilişkisi bulunmaktadır. Rüyaların biyolojik açıdan içerikleri, maksatları, işleyişleri tamamen anlaşılamamıştır. Farklı tahminlere ve inanışlara sebep olan rüyalar her zaman yoruma açık bir hal almışlardır. Rüyalar hala esrarengiz havasını korumaktadır.

Neden Rüya Görürüz ?

Rüyalar, kişilerin oluşturduğu hayal ürünleridir. Gün içerisinde yaşanan önemli olayları kafanızda şekillendirdiğiniz zaman, uyku esnasında da bu olaylarla meşgul olabilirsiniz. Rüyalar, bilinçaltımızın bize oynadığı oyunlardır diye bir açıklamada bulunabiliriz. Aşırı yorgun olunmadığı zamanlarda ortalama 4 – 7 civarında rüya görülmektedir. Fakat insanlar bu rüyaların sadece en önemlilerini ve en önemli kısımlarını hatırlarlar. İstisnai durumlar olabilir, bazı insanlar rüyalarının tamamını hatırlayabilir.

Rüya Nedirİnsanlar genellikle şu tarz durumlarla çok karşılaşır; ben bu anı bir yerden hatırlıyorum. Önsezi konusunda birtakım araştırmalar yapılmış ve rüyaların varlığı bu araştırmayla kanıtlanmıştır. Gördüğünüz hiçbir rüyayı hatırlamayabilirsiniz, fakat gün içerisinde yaşadıklarınız rüyalarınızı hatırlatabilir. Rüyalarınızdan dolayı sıkıntılar çekebilirsiniz. Kaygı, sıkılma ve sürekli birbirinden kaçma gibi sıkıntılar olabilir. Bu tarz sıkıntıları yaşamanızın temelinde olumsuz olayların etkisi büyüktür. Eğer olumsuz birçok olay yaşarsanız bu tarz sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz.

Rüya Nedir – Neden Rüya Görürüz ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık