Özlem Conker Kimdir

1 Temmuz 1973 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Özlem Conker, üniversite eğitimini Hollanda’da tamamladı. Başak Gürsoy Mankenlik Ajansı bünyesinde çalışan Özlem Conker, birçok şirketin reklam yüzü oldu.

Tomris Giritlioğlu ile tanışma fırsatı bulan Conker, bu tanışmanın ardından onun teklifleriyle birlikte birçok yapımda görev almaya başladı. “Vasiyet” adlı dizi de, Tomris tarafından Conker’e edilen tekliflerden biri oldu. Metin Özülkü’nün 1996 senesinde çektiği “Seninle Olmak Var Ya” klibinde oynadı. Yine 1996 yılına Şoray Uzun ve Cüneyt Arkın ikilisinin başrollerinde bulunduğu “Bizim Ev” dizisinde oynadı. 2001 senesinin başlarında “Vasiyet” dizisinde başrol oynadı ve ekranların tanınan yüzü olmaya başladı. Yine aynı yılda Aynalı Tahir dizisinde de oynadı.

*|* Özlem Conker Boyu ve Kilosu: 1,73 m. – 56 kg.

2002 yılında ise Kınalı Kar isimli dizide oynadı. 2005’te ise Çirkin Betty dizisinin uyarlaması olan Sensiz Olmuyor dizisinde görev aldı. 2005’in Eylül ayında ise Çapkın dizisinde oynadı. 2006 yılında Rüyalarda Buluşuruz yapımında da görev aldıktan sonra, 2009 yılında Amerika’ya gitti ve 2 yıl kadar burada yaşadı. Washington ve Arizona Üniversitelerinde eğitim almaya devam etti.

2009 – 2010 yıllarında TRT’de Bahar Dalları isimli dizide görev aldı. 2013 yılında ise FOX ekranlarında yayın hayatına başlayan Karagül dizisinde Narin karekterini oynamaktadır.

Özlem Conker Kimdir Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık