Özgü Namal Kimdir

28 Aralık 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Özgü Namal , lise eğitimini Üsküdar Cumhuriyet Lisesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nin Devlet Konservatuarı ve Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Namal; Masal Gerçek Tiyatrosu’ndaki çocuk oyunlarıyla 1997 yılında oyunculuğa adımını atmıştır. 1 sene sonra “Affet Bizi Hocam” adlı dizide oynamaya başlamıştır. Eğitimi esnasında “Yeditepe İstanbul”, “Karate Can” gibi dizilerde de oynamıştır.

2000 senesinde Tiyatro Fora adındaki özel tiyatroda; Yan Etkili Konuşmalar, Tekrar Çal Sam, Apaçık gibi oyunlarda oynamıştır. Yine aynı sene içerisinde Havada Bulut ve Kerem adlı filmlerde de görev almıştır.

2002 senesinde İstanbul Üniversitesi’nden mezun olan Özgü, 2002 yılında Sır Çocukları adlı filmde oynamıştır. Burada gösterdiği performans ile “Umut Vadeden Kadın Oyuncu” ödülünü kazanmıştır. 2004 yılında Anlat İstanbul ve Büyü, Özgü Namal’ın rol aldığı sinema filmleridir. 2004 yılında Taraf Tutmak adlı tiyatro oyununda da oynamıştır.

Kurtlar Vadisi isimli dizide Elif karakterini canlandıran Namal, bu oyunculuğunun ardından sinema filmlerine ağırlık verdi. 2008 senesinde 3 farklı filmi vizyona girdi. 2009 yılında tekrar T.V. dizilerine dönüş yapan Namal, Orhan Kemal’in romanından uyarlanan “Hanımın Çiftliği” adlı dizide oynamıştır. Uzun süre Akbank’ın reklamlarında oynayan Namal, 2013 yılında yine bir roman uyarlaması olan “Merhamet” dizisinde Narin karakteriyle izleyici karşısına çıkmıştır. Özgü Namal, Oktay Kaynarca ile birlikte olmuştur. 2010 yılından bu yana Başar Savur ile birlikte olan Namal, 2013 yılında ayrılmıştır.

Yetenek Sizsiziniz Türkiye 2014 – 2015 sezonunda Murat Boz, Acun Ilıcalı ve Eser Yenenler ile birlikte jüri olarak görev yapmıştır.

Özgü Namal Boyu: 1.70 m.

Özgü Namal Kilosu: 56 kg.

Özgü Namal Twitter: twitter.com/ozgunamal

Özgü Namal Facebook : www.facebook.com/ozgunamal

Özgü Namal İnstagram: Kullanmıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık