Menü
Kategoriler
Öykü Serter Kimdir – Kaç Yaşında – Boyu Kilosu
6 Nisan 2015 Biyografi

25 Şubat 1975 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Öykü Serter, Ankara TED Koleji’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Bunun yanı sıra Latin Dili ve Edebiyatı da okumuştur. Yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi’nde Radyo-TV alanında yaptı. İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde sinema-medya alanındaki doktorasına devam etmektedir.

  • *|* Öykü Serter Boyu: 1.67 m.
  • *|* Öykü Serter Kaç Kilo: 47 kg.
  • *|* Öykü Serter Kaç Yaşında: 40

Kurbağa dalında milli takım yüzeyinde yarışan ve iyi bir yüzücü olan Öykü Serter’in yüzme dalında toplam 800 madalya kazanmıştır. Bu madalyaların 250’si altındır. Capital Radio’da bir dönem DJ olarak çalışan Öykü Serter, medya ile bu sayede tanışmıştır. Number One FM’de, Cine 5’te görev yapan sunucu, metinlerini kendisi hazırlayarak dikkatleri kısa sürede üzerine toplamayı başarmıştır. Bir zamanların reyting rekorları kıran yarışması BBG (Biri Bizi Gözetliyor) adlı programı da Öykü Serter sunmuştur. BBG’nin ardından Anadolu Rüzgarı ve Akademi Türkiye gibi yarışma programlarında da görev almıştır.

Öykü Serter Koray Candemir ile 1999 – 2005 yıllarında birlikte olmuştur. Daha sonraki dönemde ise Levent Altınay isimli Senkron TV’nin sahibiyle birlikte olmuştur. 2006 senesinde Ragga Oktay ile hazırladıkları Bilimsel Uygulama Merkezi (B.U.M.) isimli yarışma büyük ilgi görmüştür.

14 Temmuz 2007 tarihinde spor yapmak için dışarıya çıkan Serter, komşusunun Pitbull cinsi köpeğinin saldırısına maruz kalmış, iki ayak bileği ve sol uyluk kemiğinden yaralanmıştır. 2010 senesinde; MasterChef Türkiye ve Bank Asya 1. Lig Günlüğü, 2011 yılında; Star Akademi adlı programların sunucu olmuştur. 2014 yılının Eylül ayında yayın hayatına başlayan “Bu Tarz Benim” adlı programda sunucu olarak görev almaya başlamıştır.Uğurkan Enez’in de yer aldığı programın jüri koltuğunda Kemal Doğulu, İvana Sert ve Nur Yerlitaş gibi ünlüler bulunmaktadır.

2015 yılı Ocak ayı itibariyle TV8 ekranlarında “Bu Tarz Benim” ismiyle yayınlanmaya başlayan programın kadrosu aynı kalmış, fakat program ilerleyen bölümlerde Show TV ile olan davaların sonucunda “İşte Benim Stilim” adını almıştır.Öykü Serter sponsor olarak bir çok firmayla çalışmakadır sunduğu moda programındaki sponsorları yani giydiği kıyafetlere yayın sonundaki sponsorlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Öykü Serter Dizileri: 2004 yılında İstanbul Şahidimdir, 2006 yılında Ah Bir Polis Olsam.

Öykü Serter Programları: B.U.M., Acemi Birlik, Biri Bizi Gözetliyor, Akademi Türkiye, Anadolu Ateş, Bu Tarz Benim, İşte Benim Stilim.

"1" Comment
Bir cevap yazın
*