Menü
Kategoriler
One Direction Üyeleri
23 Şubat 2015 Biyografi

İngiltere’de düzenlenen “The X Factor” adlı yarışmanın 7. sezonun üçüncülükle bitiren One Direction, 5 üyeden oluşuyor. Britanyalı müzik grubu 1D, yarışmanın ardından Syco Music ile anlaşmış ve ilk kayıtlarını almıştır. One Direction üyeleri; Niall Horan, Lian Payne, Harry Styles, Louis Tomlinson ve Zayn Malik beşlisinden oluşmaktadır.

11 Eylül 2011 tarihinde, “What Makes You Beatufiul” adlı tekli parçayı yayınlayan grup, İngiltere müzik listelerinde zirveye oturmayı başarmıştır. 13 Kasım 2011 tarihinde ise ikinci teklileri “Gotta Be You” adlı parçayı yayınlamış ve 18 Kasım’da da “Up All Night” isimli albümü piyasaya sürmüştür. Kasım 2013’te “Midnight Memories” adlı albümü, Kasım 2014’te ise “Four” adlı albümü çıkartmışlardır.

One Direction Üyeleri

One Direction

One direction tumblr resimleri https://www.tumblr.com/tagged/one-direction


Niall Horan

Niall Horan

13 Eylül 1993 tarihinde İrlanda’nın Mullingar şehrinde dünyaya gelen Horan, 5 yaşındayken annesi ve babası ayrılmıştır. Abisiyle birlikte dönüşümlü olarak birkaç yıl anne ve babanın yanında kalan Horan, daha sonra babalarının evinde kalmaya karar verir. Hristiyan okulunda öğrenci olan Horan, aynı zamanda okul korosunda yer almaktaydı. Küçüklüğünden beri gitar çalan Horan, 2010 senesinde X-Factor adlı yarışmanın 7. sezonuna tek başına katıldı. İlk turu So Sick şarkısını söyleyerek geçmeyi başaran Horan, ikinci turda başarısız oldu. Fakat yeteneğini fark eden jüri üyeleri onu One Direction’a koydu.

  • Niall Horan Boyu: 1.73 m.
  • Niall Horan Kilosu: 73 kg.

Niall Horan; Beyonce ve Justin Bieber gibi ünlü olmak istediğini ve Justin ile çok karşılaştırıldığını, bu durumdan şikayetçi olmadığını belirtti. Bunun yanı sıra One Direction’dan önce pek bir şey yapmadığını, sadece evde oturup film seyrettiğini söylüyor.


 Zayn Malik

Zayn Malik

12 Ocak 1993 tarihinde İngiltere’nin Bradford şehrinde dünyaya gelen Zayn Malik, İngiliz anne ve Pakistanlı bir babanın oğludur. 3 kız kardeşi olan Malik, Bradford şehrinin East Bowling tarafında büyüdü. Liseyi Tong High School’da, ilkokulu ise Lower Fields’te tamamladı.

  • Zayn Malik Boyu: 1.75 m.
  • Zayn Malik Kilosu: 70 kg.

Küçükken son derece hareketli bir çocuk olduğunu söyleyen Zayn’in annesi, bilgisayar başında saatlerce şarkılara eşlik ettiğini söylüyor. Zayn Malik, saçları yüzünden ilk iki okuldan atılmış, fakat daha sonra kız kardeşleriyle başka okula geçince uyum sağlamıştır.

Grubun tek Müslüman’ı olan Zayn, X-Factor’de Boot Camp’e kadar ilerledi. Jüri üyeleri onu 1D’a dâhil etti. Bu anında Zayn, herhangi bir gruba dahil edileceğini düşünmediğini ve buna ilk başta hayır diyeceğini de belirtti. R&B hayranı. Little Mix isimli grubun üyesi olan Perrie Edwards ile nişanlı.


 Liam Payne

Liam Payne

29 Ağustos 1993 tarihinde İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Evin tek oğludur ve iki ablası vardır. 4 yaşındayken disfaksiyonel hastasıydı. Acı ile baş edebilmek için günde 32 tane iğne yemek zorunda kalıyordu. Tek böbreği olduğu için kız arkadaşının kendisini terk ettiğini belirtiyor. Okul hayatında ise haylaz biriymiş.

  • Liam Payne Boyu: 1.80 m.
  • Liam Payne Kilosu: 73 kg.

İlk olarak Payne, X Factor adlı yarışmaya 2008 senesinde katıldı. 14 yaşında olduğu için ilk turu geçemeyen Payne, 2010 senesinde tekrar şansını denedi ve bu sefer Boot Camp’e kadar ilerlemeyi başardı. Boot Camp’i kaybetmeden ve 1D’a konulmadan önce “Stop Crying Your Heart Out” adlı şarkıyı söyledi.

Justin Timberlake’i örnek alan Payne, Gary Barlow’dan ilham aldığını belirtiyor. Böbrek sorunu yaşayan Payne, 2012 yılının Ağustos ayında diğer böbreğinin de faaliyete geçtiğini hayranlarıyla paylaştı.


 Harry Styles

Harry Styles

1 Şubat 1994 tarihinde İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Gemma adında ablası vardır. Annesi ve babası, Harry 7 yaşındayken ayrıldı. Çocukken şarkı söylemeyi seven Harry, White Escimo adlı grubun baş solistliğini yaptı. Grupla birlikte “Battle Of Bands” isimli yarışmaya katıldılar ve bu yarışmayı kazanmayı başardılar.

  • Harry Styles Boyu: 1.83 m.
  • Harry Styles Kilosu: 74 kg.

2010 senesinde X Factor adlı yarışmaya “Isn’t She Lovely” isimli parçayla katıldı. Boot Camp’a kadar ilerlemeyi başaran Harry, One Direction adını bulan kişi oldu. Elvis Presley’i esin kaynağı olarak görüyor. Kings of Leon, Coldplay, Foster The People hayranı olduğunu belirtiyor.


 Louis Tomlinson

Louis Tomlinson

24 Aralık 1991’de İngiltere’nin Doncaster şehrinde dünyaya gelen Louis Tomlinson’un annesi ve babası 2000 yılında ayrılmıştır. Daha sonra üvey babasının ismi almıştır. 4 üvey kız kardeşi bulunan Louis, çocukları çok sevdiğini ve kız kardeşleriyle çok iyi anlaştığını söylüyor. Fat Friends adlı oyunda ve If I Had You adlı dizide oynamıştır. Eğlenceye düşkün olan Louis, okulda iyi bir öğrenci olmamasına rağmen mezun olmayı başardı.

  • Louis Tomlinson Boyu: 1.75 m.
  • Louis Tomlinson Kilosu: 71 kg.

2010 yılında X Factor’e yalnız olarak katıldı. İlk turda Hey There Delilah adlı şarkıyı söyledi. Boot Camp’de söylediği Make You Feel My Love adlı şarkısıyla başarısız oldu ve 1D grubuna dahil edildi. Louis Robbie Williams’tan esinlendiğini ve büyük hayranlık duyduğunu söylüyor. Eleanor Calder ile seviyeli bir ilişkisi var.

Bir cevap yazın
*