Oğuzhan Koç Biyografi

13 Mayıs 1985 tarihinde Erzincan’da dünyaya gelen Oğuzhan Koç, Kıymet ve Bahattin Koç çiftinin ikinci erkek çocuğudur. Erzincan’da 13 Mart 1992’de yaşanan deprem sonrasında ailesiyle Bursa’ya taşınmıştır. Müzik eğitimi veren, Ali Cengiz Çelenk Korosu’nun giriş sınavlarına katıldı ve başarılı oldu.

Henüz 8 yaşındayken Bursa Devlet Konservatuarı hocalarından müzik eğitimi almıştır. Bu eğitim 16 yaşına kadar sürmüştür. İlkokulu tamamladıktan sonra Gazi Anadolu Lisesi’ni kazanmıştır. Lisedeyken grubuyla birlikte üniversite şenliklerinde konserlere katılmıştır. Lise ve ortaokul yıllarında amatör olarak tiyatro ile ilgilenen Oğuzhan Koç, lisede sınıf arkadaşı Eser Yenenler ile arkadaş olmuştur.

1 sene, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde okudu, fakat yarıda bıraktı. 2005 senesinde İstanbul’a gelen Oğuzhan, Eser Yenenler’in yanına yerleşti. Grup kurarak çeşitli yerlerde şarkı söyleyen Oğuzhan Koç, İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nde eğitim görmektedir.

2007 yılının Ağustos ayında BKM Atölye Oyuncuları arasına dahil olan Koç, 2009 senesinde Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Neşeli Hayat filminde oynamıştır. Çok Güzel Hareketler adlı programda hem oyunculuğu ile hem de sanatçılığı ile başarılı bir performans sergileyen Oğuzhan Koç, kısa sırada popülerliğini arttırmıştır. Ferhat Göçer’in seslendirdiği Gül Ki Sevgilim ve Gülben Ergen’in seslendirdiği Giden Günlerim Oldu adlı şarkılar Oğuzhan Koç tarafından kaleme alınmıştır.

2013 yılının Mayıs ayında, Star TV ekranlarında İbrahim Büyükak ve Eser Yenenler ile birlikte 3+1 adlı gece şovuna başlamıştır. Acun Ilıcalı programı satın alarak 5 Ekim 2013 tarihinden bu yana 3 Adam olarak TV 8 ekranlarında yayınlanmaktadır. Zeynep Koçak ile birlikteliği bulunan Oğuzhan Koç, 2011 yılından Çok Film Hareketler Bunlar filminin müziği ile En İyi Film Müziği ödülünü almıştır.

Oğuzhan Koç’un 2013 yılında çıkardığı albümü Ben Hala Rüyada tek albümüyken, oynadığı tek filmi ise 2010 yılında Çok Güzel Hareketler Bunlar filmidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz

Yukarı Çık