Nur Fettahoğlu Kimdir

12 Kasım 1980 tarihinde Almanya’nın Duisburg şehrinde dünyaya gelen Nur Fettahoğlu, aslen Rizelidir. Annesinin adı Fatma, babasının adı ise Sinan’dır. Nur Fettahoğlu, SKY Türk kanalında haber spikeri olarak görev yapan Selvinaz Fettahoğlu’nun ablasıdır.

Nur Fettahoğlu Boyu: 1.69 m.

Nur Fettahoğlu Kilosu: 51 kg.

Almanya’da dünyaya geldikten sonra kısa bir süre sonra ailesiyle Türkiye’ye gelen Fettahoğlu, İstanbul’da yaşamaya başlamıştır. Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi’nde tamamlayan Nur, lisans eğitimini ise Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünde tamamlamıştır. Çeşitli bankalarda görev yaptıktan sonra SKY Türk’te borsa spikerliği olarak görev yapan Fettahoğlu, daha sonda Gönül Salıncağı, Benden Baba Olmaz ve Aşk – ı Memnu gibi dizilerde oynamıştır. 2008 yılının Ağustos ayında borsacı Murat Aysan ile evlenen Nur, 7 Nisan 2011 tarihinde boşanmıştır.

2011 yılında Mahidevran karakteriyle Muhteşem Yüzyıl dizisinde başarılı bir oyunculuk ortaya koyan Nur Fettahoğlu; Dove, Luna ve Atasay gibi şirketlerin reklam filmlerinde oynamıştır. Kurtlar Vadisi Filistin adlı sinema filminde Necati Şaşmaz ile başrol oynayan Nur Fettahoğlu, 29 Ekim 2013 tarihinde Levent Veziroğlu adında işadamı ile evlenmiştir. Nur Fettahoğlu; 2007 yılında Gönül Salıncağı, Benden Bana Olmaz, 2008 – 2010 yılları arasında Aşk-ı Memnu, 2011 yılında Kurtlar Vadisi Filistin ve Gişe Memuru, 2011 – 2014 yılları arasında ise Muhteşem Yüzyıl gibi yapımlarda görev almıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde gösterdiği performans ile “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, “En İyi Dönem Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncusu” gibi kategorilerde ödüller almıştır.

Nur Fettahoğlu Twitter: www.twitter.com/N_Fettahoglu

Nur Fettahoğlu İnstagram: www.instagram.com/eclipsnf

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık