Nihat Hatipoğlu Kimdir

Nihat Hatipoğlu 1955 Diyarbakır doğumludur. İlköğretimine Diyarbakır’da başladıktan sonra Siirt ve Malatya’da devam etti. Ardından Uşak’da İmam Hatip Lisesi ile Uşak Lisesi’ni bitirdi. Üniversite hayatına Ankara Üniversitesi’nde başladı ve bu üniversitenin İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. Doktorasını yine aynı üniversitede yapan Hatipoğlu 2000 yılında Doçent ünvanı da aldı. Son olarak da 2012 yılında Profesör ünvanı almaya hak kazanmıştır. Nihat Hatipoğlu evlidir ve 3 de çocuğu bulunmaktadır.

Nihat Hatipoğlu oldukça iyi derecede Arapça bilmektedir. Bunu da 1985 ile 1987 yılları arasında Mısır’da almış olduğu eğitime borçludur. Nihat Hatipoğlu günümüzde halen Dicle Üniversitesi bünyesinde İlahiyat Fakültesi altında yer alan Hadis ana bilim dalında öğretim üyesidir.Eşinin ismi Emel Oğlu Said Hatipoğludur.

Nihat Hatipoğlu ilk olarak Kanal A bünyesinde dini programlar sunmaya başlamıştır. Daha sonra 2004 senesinde Flash TV bünyesinde Ramazan programları yapmıştır. 2005 ve 2006 yıllarında Star TV’de de Ramazan programlarını sunan Hatipoğlu’nun programları 2 sene boyunca rakipleri arasından sıyrılarak birinci olarak seçildi. Daha sonra 2011 yılında ATV’de ilk programını yaptıktan sonra orada devam etme kararı aldı. Şu an hala ATV ekranlarında hem Ramazan programlarını hem de haftalık olarak sunduğu dini programları beraber yürütmekte. Yaptığı birçok radyo programı da halen radyolar tarafından yayınlanmaktadır.

Nihat Hatipoğlu’nun sohbetleri duaları iftar ve sahurlarımızı aydınlatıyor

Nihat Hatipoğlu nun evi

SOSYAL MEDYADA NİHAT HATİPOĞLU

Nihat Hatipoğlu Twitter:  twitter.com/nihatipoglu

Nihat Hatipoğlu Facebook: www.facebook.com/NihatHatipogluHayranSayfasi

Nihat Hatipoğlu Youtube Hesabı : http://www.youtube.com/nihathatipoglucom

Nihat Hatipoğlu Resmi Sitesi : www.nihathatipoglu.com

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Deniz ergün dedi ki:

    Ben gec kızim 20 yasinda Ben kemik ermesin hastalik osekondisplazi karslik 1314 yürömeyorum ameliyat parası 200000 milyara totuyorun olmak sidiyorum ailemin maddi durumu yok ameliyat olsam yörücem gec kızim umutun kimanin siter inanmayın benim video var ordan bakın lütfen video izlen her yerten var yuotube var sinten yardim sidiyorum

Yorum Yaz

Yukarı Çık