Muz Kabuğunun Faydaları

Muz Kabuğunun Faydaları

Muz kış meyvesidir. Peki bu kış meyvesi muzun faydalarını biliyor musunuz? Muz meyvesi tüketildikten sonra, tüm insanlar kabuğunun faydalarını bilmeden çöpe atmaktadır. Muzun kendisi kadar kabuğu da adeta potasyum deposudur.

Muz Kabuğunun Genel Yararları

  • Muz kabuğu ilginç bir özelliğe sahiptir, mükemmel bir ayakkabı temizleyicisidir. Muz kabuğu ile temizlenen ayakkabılar canlılık ve parlaklık kazanır.
  • Muz kabuğunu masaj jeli yerine kullana bilirsiniz ağrıyan bölgelere uygulayıp hafif dokunuşlarla masaj yapın sonucuna inanmayacaksınız. Tam bir ağrı kesici etkisi vardır.
  • Böcek ısırıkları nedeniyle vücutta oluşan yaralar, kızarıklıklar ve kaşıntıları yok etmek için kullana bilirsiniz.
  • Ayaklarda ve özellikle topuk bölgesindeki nasırlara son demek için muz kabuğunu nasırlı bölgeye uygulayın.

Muz Kabuğunun Cilt Üzerindeki Yararları

  • Vücudun çeşitli yerlerinde çıkan kabarmış siğilleri, muz kabuğunun faydası ile kısa sürede yok edebilirsiniz
  • Sivilceli yüzler için muz kabuğu, zahmetsiz bir yardımcıdır. Gün bitiminde yüzünüzü güzelce temizledikten sonra, uyumadan önce yüzünüze muz kabuğunu sürün. Sabah kalktığınızda ılık su ile cildinizi temizleyin 1 haftaya kalmaz sivilcelerinizin yok olduğuna şahit olacaksınız.
  • Cilt kırışıklıklarına son. Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıkları yok etmek istiyorsanız doğal maske olan muz kabuğunu kullanın ve çıkan sonuca kendi gözlerinizle şahit olun.
  • Sedef hastalığı için de oldukça şifalıdır. Ve diş beyazlatıcı özelliğe sahiptir.

Muz Kabuğunun Besin Değeri

Enerji 90 kcal, karbonhidrat 1.09g, protein 0.33 g, diyet lifi 2.60 g, sodyum 1mg, potasyum 358 mg, folatlar 11.9, niasin 0.665 mg, pantotenik asit 0.334 mg, pridoksin 0.367 mg, riboflavin 0.073 mg, tiamin 0.031 mg, vitamin A 64 IU, vitamin C 8.7 mg, vitamin E 0.10 mg, vitamin E 0.5 mg, kalsiyum 12 mg, bakır 12%, demir 1 mg, magnezyum 13 mg, manganze 0.111 mg, fosfor 23 mg, selenyum 0.10 mg, çinko 0.35 mg .

Muz Kabuğunun Faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık