Lady Gaga Kimdir

Lady Gaga Hayatı

28 Mart 1986 tarihinde New York’ta dünyaya gelen Lady Gaga, 4 yaşında piyano çalmaya başlamış, ilk bestesini ise 13 yaşında yapmıştır. Henüz 14 yaşındayken gece kulüplerinde canlı canlı performans sergilemiştir.

11 yaşında Juilliard School’a gönderilen Gaga, eğitimine Convent of the Sacret Heart isimli Katolik okulunda devam etmiştir. New York Üniversitesi’nin Tisch School of the Arts Bölümü’ne girmeyi başarmış ve dünyada sadece 20 kişinin sahip olabildiği erken kabul edilme hakkını kazanmıştır. Kariyerine odaklanan Gaga, ilk yıllarda go-go adlı dansı striptiz kulüplerinde yapmıştır. Pussycat Dolls, New Kids On The Block gibi grupların arkasında dans etme imkânı yakalamıştır. 2008 senesinde Los Angeles’a yerleşen Gaga, 19 Ağustos 2008 tarihinde The Fame adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Lady Gaga’yı meşhur eden şarkı; Beautiful Dirt Rich’tir. 2009 yılında kendi turnesini başlatmıştır. Yine aynı yıl içerisinde ikinci albümü olan “The Fame Monster” adlı albümü yayınlamıştır.

Lady Gaga Boyu : 1.56 m

Lady Gaga Kilo : 55 Kg

Lady Gaga; tarzını tasarlarken Queen, Madonna, Michael Jackson, David Bowie gibi ünlüleri örnek aldığını söylüyor. İlham perisi olarak Donatella Versace’yi adlandırıyor. Lady Gaga cinsiyetle ilgili ilginç bir açıklama yapmıştır. Bir dönem çift cinsiyetli olduğunu belirten sanatçı, her zaman kendisini kadın gibi hissettiğini belirtiyor. Şarkılarının yanı sıra; sahne şovu, dansları ve kostümleriyle de ilgi çeken Gaga, 2011 yılında 53. Grammy Ödüllerinde 3 ödüle aday gösterilmiş ve üç ödülü de kazanmıştır.

2011 yılına kadar 65 milyondan fazla tekli satışı, 24 milyondan fazla albüm satışı bulunmaktadır. Twitter’da ve Facebook’ta milyonlarca takipçisi vardır. 2010 yılında Haiti’deki depremin ardından kendisini Haiti için sahneye atan Lady Gaga, turnesinden elde ettiği gelirlerin tamamını Haiti’ye bağışlamıştır. Lady Gaga İstanbul Konseri 16 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirmiştir. 21 tır ve 144 kişilik ekiple İstanbul’a gelmiştir.

Sosyal Medya’da Lady Gaga

Lady Gaga Twitter : https://twitter.com/ladygaga

Lady Gaga instagram : http://instagram.com/ladygaga

Lady Gaga Facebook : https://www.facebook.com/ladygaga

Lady Gaga deyince aklınıza ne geliyor Sokak Röportajı Video

LADY GAGA ALBÜMLERİ

  • Cheek to Cheek: 2014
  • ARTPOP: 2013
  • Born This Way: 2011
  • The Fame Monster: 2009

Lady Gaga’nın En güzel konser resimleri,makyajsız farklı saçlı halleri ve hd wallpaper galerisi

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık