Kurban Bayramı Mesajları

Kurban Bayramı NedirEn Güzel Kurban Bayramı  Mesajları

Kurban bayramı İslam dininin bayramlarından bir diğeridir. Bu bayramda insanlar dini vazifelerini yerine getirmek için hayvanları usullerine uygun bir şekilde kurban ederler. Bu şekilde inananlar, her an Allah yolunda kendilerini dahi feda etmeye hazır olduklarını gösterirler.

Kurban ibadetinin geçmişi ise Hz. İbrahim peygamber (as) dönemine dayanmaktadır. Çocuğu olmayan peygamber Allah’a bir çocuğu olması için dua etmiştir ve sonunda onu adak adamıştır. Allah kendisine bir çocuk verdikten sonra, oğlu belirli bir yaşa geldiğinde kendisini değişik imgeler görmeye başlar. Sonucunda da karşı koyamaz ve biricik oğlunu kurban etmek için yatırır, duasını eder. Oğlu ise babasına hiçbir karşılık vermez ve yaptığı şeyin doğru olduğunu düşünür. Bu sebeple Allah çocuğun canını bağışlar ve İbrahim’e kurban etmesi için bir hayvan gönderir. İşte o zamanlardan gelen bir ibadet olarak Kurban Bayramı’nda, dinimizce helal kılınmış hayvanlar kurban edilmektedir.

2015 yılı için Kurban Bayramı 24 Eylül Çarşamba günü başlıyor, 27 Eylül Pazar günü bitiyor. 4 gün sürecek olan bayram hafta sonuna denk geliyor ve bu sene bayram tatilinin birleşmesi zor görünüyor. Cuma günü arife olduğu için yarım gün tatil olacaktır. Bunun yanında Cumartesi, Pazar, Pazartes ve Salı günleri de tatil. Ancak Çarşamba’dan Cuma gününe kadar olan günlerde okullar ve resmi kurumlar tatil değil bu sene. Bazı kurum ve kuruluşlar ise kendileri insiyatif kullanarak tatili 9 gün olarak belirlemiştir.

Bayramda herkes sevdiklerine Kurban Bayramı mesajları göndermektedir. İşte bunlardan bazıları;

*|* Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir. Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun.. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

*|* Bin damla serilsin yüreğine, Bin mutluluk dolsun gönlüne, Bütün hayallerin gerçek olsun, Duaların kabul olsun bu bayramda. Kurban Bayramın mübarek olsun!

*|* Kurban Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katlı, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı, yuvanız bereketli olsun…

*|* Mutluluğun Türkiye enflasyonu kadar yüksek, üzüntün memur maaşı kadar az, geleceğin ise Demirel”in kafası kadar parlak olsun, Kurban Bayramın mübarek olsun!
*|* Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı.nın yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle.. Kurban Bayramınız mübarek olsun, tüm dertleriniz deva bulsun.

*|* Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

*|* Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gercek olsun,acılar unutulsun,dualarınız kabul ve bayramınız mübarek olsun.

*|* Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tadlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.

*|* İslamın nurlu güneşi kalbine dolsun, makamın cennet hz. Muhammed komşun olsun, günlerin mutluluk, gönlün saadetle dolsun bayramın mubarek olsun.

*|* En güzel Anıları birlikte paylaşmak dileği ile en güzel hatıraları bu bayramda tazelemek dileği ile mübarek Kurban bayramınızı kutlarız.

 

Resimli kurban bayramı mesajları ve Kurban bayramı ile ilgili komik karikatürler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık