Kiraz Mevsimi Dizisi Oyuncu Kadrosu

KİRAZ MEVSİMİ KONUSU

Senarist Aslı Zengin, “Kiraz Mevsimi Aşkın Zamanıdır.” sözü ile Kiraz Mevsimi dizisini kaleme almaya başlamıştır.

Dizinin ana karakteri ise Öykü’dür. Öykü’nün en büyük hayali başarılı bir modacı olabilmektir. Üniversite öğrencisi olan Öykü, küçük bir mahallede erkek kardeşi ve annesiyle beraber yaşamaktadır. Öykü, en yakın arkadaşı olan Burcu’nun ağabeyi Mete’ye gönlünü kaptırmıştır. Ancak Mete’yi seven bir kişi daha vardır, o da mahalleden arkadaşı Şeyma. Mete’ye aşık olduğunu kimseye söylemeyen Öykü, Şeyma’nın da Mete’ye aşık olduğunu öğrenmesiyle duygularını iyice içinde yaşamaya başlar. Öykü, tesadüfen Mete’nin yakın arkadaşı ve ortağı olan Ayaz ile tanışır. Ayaz; ukala,  son derece komik ve kendine güvenen biridir. Ayaz ünlü modacı Önem Dinçer’in oğludur, ancak Öykü’nün bu durumdan haberi yoktur. Öykü’de Önem Dinçer’in büyük hayranıdır.

Tamamen zıt karakterlere sahip olan ve şans eseri tanışan Öykü ve Ayaz’ı, kader her zaman bir araya getirecektir. Böylelikle hem komik hem de romantik bir ilişkinin tohumları atılacaktır. Öykü ve Ayaz arasında oyun olarak başlayan ilişki zamanla gerçeğe dönüşecek mi yoksa Öykü bütün olumsuzluklara rağmen hayatının aşkı Mete’ye kavuşabilecek mi?

KİRAZ MEVSİMİ OYUNCULARI

özge gürel

Özge Gürel, 1.70 boya ve 55 kiloya sahiptir. 5 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’un Silivri ilçesinde Dünya’ya gözlerini açmıştır. Özge Gürel, Kiraz Mevsimi adlı dizide Öykü Acar karakterini canlandırmaktadır. Güzel ve zeki olmasıyla dikkat çeken Öykü, 22 yaşında moda ve tekstil bölümü son sınıf öğrencisidir. Annesi ise Meral’dir. Meral Hanım terzilik yaparak çocuklarına yardımcı olmaktadır. Öykü’nün 15 yaşında Cem isminde kardeşi vardır. Öykü’nün babası Öykü küçük yaştayken bir kadın için terk etmiştir. Öykü, bu olaydan sonra hiçbir erkeğe güvenememiştir. Dürüst, yardımsever, doğal ve yetenekli bir kızdır. Çocukluğundan beri aşık olduğu Mete ile mutlu bir yuva kurmak ve başarılı bir modacı olabilmek en büyük hayalleridir.

Serkan Çayoğlu

Serkan Çayoğlu, 88 kiloya ve 1.88 boya sahiptir. Kiraz Mevsimi adlı dizide Ayaz Dinçer karakterini canlandırmaktadır. Ayaz, 27 yaşında atletik bir vücuda sahip yakışıklı bir mimardır. En yakın arkadaşı olan Mete ile çalışmaktadır. 8 yaşında babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Babaannesi tarafından büyütülmüştür. Ukala bir tavır sergilese de duygusal bir kişiliğe sahiptir. Sosyal, eğlenceli ve lüksü seven biridir. Öykü’den hoşlanır.

  • DAĞHAN KÜLEGEÇ (METE UYAR)

Dağhan Külegeç, 18 Ekim 1978 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Lise Defteri, Hırsız Polis, Kavak Yelleri ve Fatih gibi dizilerde görev alan Dağhan, Kiraz Mevsimi adlı dizide Mete Uyar karakterini canlandırmaktadır.

Mete Uyar yakışıklı, tuttuğunu koparan, 27 yaşında başarılı bir inşaat mühendisidir. En yakın arkadaşı Ayaz’dır. Ailesine düşkün olmasıyla dikkat çeker. Çocukluğunu orta halli bir mahallede geçirmiştir. Babasından yüklü bir miras kalması sonucunda birden zengin olmuştur. Ayaz ile lisede tanışmışlar ve gün geçtikçe birbirlerine olan bağlılıkları artmıştır. Zaman geçtikçe Öykü’ye karşı bir aşk başlayacaktır. Bu aşk Ayaz ile Mete’nin karşı karşıya gelmesine neden olacaktır.

Dağhan Külegeç ve Nilperi Şahinkaya

Dağhan Külegeç ve Nilperi Şahinkaya

  • ŞEYMA ÇETİN (NİLPERİ ŞAHİNKAYA)

Kiraz Mevsimi adlı dizide sevecen bir kız olan Nilperi Şahinkaya’yı canlandırmaktadır. Haraketli ve neşeli birisidir. Mete ile birlikte olacaktır.

  • MEHTİ ARAS AYDIN (EMRE YİĞİT)

Mehti Aras, Kiraz Mevsimi dizisinde saf bir genci oynamaktadır. Dizide Emre Yiğit rolü ile karşımıza çıkmaktadır. Fatma Toptaş ile gönül ilişkisi kuracaktır.

  • FATMA TOPTAŞ (SİBEL KORKMAZ)

Fatma Toptaş Kiraz Mevsimi adlı dizide saf bir kişi olarak Sibel Korkmaz’ı canlandırmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Merve Erdoğan dedi ki:

    Hepsi birbirinden iyi oyuncular severek takip ediyoruz Kiraz Mevsimini

Yorum Yaz

Yukarı Çık