Menü
Kategoriler
Kilo Vermenin Yolları Nelerdir
19 Eylül 2014 Genel

Sağlıklı bir yaşam için boy ve kilo arasındaki dengeyi sağlamak önemlidir. Eğer boy kilo oranınız normal değerlerde ise sıkıntı yok,  ama değilse ve olmanız gerekenden daha da şişmansanız kilo vermeye başlamanın zamanı gelmiş demektir. Peki nasıl kilo vereceksiniz, neler yapmanız lazım?

Evde çabuk,sağlıklı ve kolay kilo vermenin yolları nelerdir

 • İlk önce kendinizi kilo vereceğinize inandırın. İstemek ve inanmak başarıya ulaşmak için ilk adımınız olmalıdır.
 • Günde 3 öğün yemeye dikkat edin. Öğün aralarında meyve ya da kalorisi düşük, sağlıklı atıştırmalıklar yiyebilirsiniz. Aşırı kaçamaklardan sakının ve öğün saatleri ile oynamayın. Kahvaltı yapmadan güne başlamayı aklınızdan bile geçirmeyin. Kahvaltı yapılmazsa vücut yavaş çalışmaya başlar ve enerji depolanmaya çalışılır ki bu da fazla kilo demektir.
 • Tam buğdaylı ekmek tüketmeye çalışın. Nişasta içeren yiyecekleri her öğünde bulundurun. Düşük yağ içeren az yağlı süt, peynir ve yoğurt gibi ürünleri tüketin.
 • Dolabınızda ne kadar bol kalorili yiyecek veya içecek varsa başkalarına verin ya da diyete başlamadan önce onlardan kurtulun. Dolabınıza baktığınız zaman kafanız karışmamalı ve tereddüde düşmemelisiniz.
 • Her öğünde yiyeceğiniz miktarı ayarlamalısınız. Fazla porsiyonlardan kesinlikle kaçınmalısınız. Her ne kadar sağlıklı yiyecekler tüketseniz de her şeyin fazlası zararlıdır. Çok yemek demek, aşırı kilo demektir.
 • Düzenli su içme alışkanlığı kazanmaya çalışın. Her gün düzenli olarak 1 ya da 1,5 litre su içerek vücudunuzun daha iyi çalışmasına katkıda bulunabilirsiniz.
 • Günlük egzersizlerini yapmayı unutmayın. Başlangıç için, her sabah ve akşam düzenli olarak yapacağınız 15 dakikalık kısa yürüyüşler, sizi formda tutmaya yetecektir. Zaman geçtikçe egzersiz zamanlarını ve ağırlığını artırabilirsiniz.
 • Son olarak da pasif olmaktan vazgeçin. Hayatınıza hareket katın ve vücudunuzu çalıştırın. Eve gidip biraz dinleneyim moduna girmeyin, aksine dışarı çıkıp zaman geçirin. İlk başlarda zorlansanız da vücudunuz harekete alıştığında bu sorunlar tamamen ortadan kalkacaktır.

 

"1" Comment
 1. hacerbekdemir

  Bir arabanın çocuğu için akülü araba istiyoruz 2 sınıf öğrencisi olan Kürşat eren annesinin sırtında okula gidiyor sizin yardımına ihtiyaçlari var lütfen yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın
*