Kenan Doğulu Kimdir – Boyu Kilosu – Nereli ?

Kenan Cihan Doğulu, 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Beş yaşındayken konservatuarda piyano bölümüne birincilikle giren ünlü sanatçı, altı sene boyunca eğitim aldı. Bu sırada tiyatro eğitimi ve ritimli sazlar eğitimini de sürdürdü. Ünlü şarkıcı, lise öğrenimini Kültür Koleji’nde tamamladı.

Lise öğreniminden sonra ABD’de Hesser College’de ‘Communication’ sertifika programını aldı. Hemen ardından L.A Musicians Institute’de yüksek öğrenime başlayan sanatçı, Bilgi Üniversitesi’nde yüksek öğrenimine devam etti. İlk albümünü ise 1993 yılında çıkaran sanatçı, kariyer yaşantısı boyunca birçok başarıya imza atmış ve ödülden ödüle koşmuştur. Ünlü sanatçı aynı zamanda Galatasaray Spor Klubü’nde genel kurul üyesidir.

  • Kenan Doğulu Boyu ve Kilosu: 1,71 m. – 61 kg.

Kenan Doğulu’nun ilk albümü olan Yaparım Bilirsin 1993 yılında, ikinci albümü olan Sımsıkı ise1994 yılında piyasaya çıkmıştır. 1996 yılında üçüncü albümü olan Hiç Bana Sordun mu? Piyasada yerini alırken, ünlü sanatçı aynı isimli dizide yer aldı. Kenan Doğulu, günümüze kadar birçok başarılı albüm piyasaya sürdü. 2007 yılı Eurovision şarkı yarışmasında, Shake It Up Şekerim isimli şarkı ile dördüncü olan şarkıcı, 2014 yılında Beren Saat ile birlikte ABD’nin Los Angeles kentinde dünya evine girdi.

Kenan Doğulu Albümleri (En Popüler): Yaparım Bilirsin, Sımsıkı Sıkı Sıkı, Kenan Doğulu 3,5, Ben Senin Herşeyinim, Kenan Doğulu 5,5, Festival, Patron ve Aşka Türlü Şeyler’dir.

Kenan Doğulu Kimdir – Boyu Kilosu – Nereli ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık