Kemal Doğulu Kimdir – Boyu – Kaç Yaşında

14 Ekim 1979 tarihinde Mersin’de dünyaya gelen Kemal Doğulu, 5 kardeştir. Kardeşler arasında en büyük olan Kemal Doğulu ile oyuncu Kadir Doğulu kardeştir. Bu bilgi de Kemal Doğulu ile Kadir Doğulu kardeş mi iddialarını doğrular niteliktedir. Kemal Doğulu’nun küçüklükten beri hayali kadın kuaförü olabilmekti. Bundan dolayı küçük yaşlarda kız kardeşinin ve annesinin saçlarını keserek bu işe başladı. 12 yaşına geldiğinde ise Mersin’de kuaför olan kuzeninin yanında çırak olarak çalışmaya başladı.

  • *|* Kemal Doğulu Boyu: 1.74 m.
  • *|* Kemal Doğulu Kilosu: 70 kg.

Hayallerini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla yoluna devam eden Kemal Doğulu, amcasının zorlamasıyla İmam Hatip’e kaydoldu. Kur’an ve Arapça derslerinde başarılı olamayan Doğulu, ailesinde gizli bir şekilde Anadolu Lisesi sınavlarına girdi. Sınavda başarılı oldu ve bilgisayar bölümünü kazandı. Bu bölümden mezun olduktan sonra Pazarlama Bölümü’nü Şanlıurfa’da bulunan Harran Üniversitesi’nde okumaya başladı. 2 sene okuduktan sonra okulu bıraktı ve ABD’de bulunan babasının yanına gitmek amacıyla İstanbul’a gitti. Vize sırası beklerken, İstanbul’da kuzenin kuaför dükkanında çalışmaya başladı. Burada moda dergilerine saç tasarlayan Kemal Doğulu, makyaj yapmaya da başladı ve Paris’ten makyaj için bir sürü malzeme getirtti. Fotoğraf çekimine de el atan Kemal Doğulu’nun, “Elle” dergisinde çektiği fotoğraflar yayımlandı.

Son olarak imaj danışmanlığına el attı ve birçok ünlü sanatçının imajlarını tasarladı, fotoğraflarını çekti. 2004 senesinde New York Fashion Week’te Michael Kors ve Bahar Korçan defileleri için saç makyajı yaptı. 2006 yılında Hande Yener ile tanıştı ve onunla çalışmaya başladı.

2008 senesinin Ocak ayında, “1 Yerde” isimli single piyasaya sürdü. 2014’ün Temmuz’unda ise İstanbul’un Nişantaşı semtinde kuaför salonu açtı. 2014 yılında Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Bu Tarz Benim” adlı programın jürisi olarak görev aldı. 2015 yılı itibariyle TV8 ekranlarında yayın hayatına başlayan program, daha sonra “İşte Benim Stilim” olarak isim değiştirdi.

Kemal Doğulu Şarkıları / Albümleri

  • 2012 yılında Aşk Kabul Ederse
  • 2011 yılında 4. Kemal
  • 2010 yılında Ters Köşe
  • 2009 yılında Kemal Doğulu 2
  • 2008 yılında 1 Yerde

Kemal Doğulu Kimdir – Boyu – Kaç Yaşında Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık