Katy Perry Kimdir – Kaç Yaşında – Boyu Kilosu

Tam adı Katheryn Eziabeth Hudson olan Katy Perry, 25 Ekim 1984 tarihinde Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Kilisedeki törenler esnasında piyano ya da org eşliğinde yapılan müzikle yani gospel ile çocukken tanıştı Katy Perry. Babası rakiptir, kilisede şarkı söyleyerek büyümüştür. 2001 yılında “Katy Hudson” isimli albümü piyasaya süren şarkıcı, dinsel müziklerden oluşan bu albümünde herhangi bir başarı elde edemedi. 2007 senesinde, adının Kate Hudson ile karıştırılmaması için annesinin kızlık soyadı olan Perry’i kullanma kararı aldı ve adını Katy Perry olarak değiştir.

Los Angeles’a 18 yaşında Katy, 2004 yılında The Matrix adlı prodüksiyon takımına stüdyo vokalisti olarak dahil oldu. 2008 yılında bir albüm piyasaya süren Perry; bu albümde Max Martin, Ted Bruner, DaveStewart, ButchWalker, Dr. Luke, GregWells, CathyDennis gibi ünlülerle çalışmıştır. One Of TheBoys olarak çıkarılacak olan albümün adı Ur SoGay olarak değiştirilir ve Madonna favori şarkısı olarak bu parçanın ismini açıklar ve şarkı popüler hale gelir. Albümde bulunan ilk single parçasını I Kissed a Girl Billboard Hot, listelerde 1 numaraya oturur.

Katy Perry Boyu: 1.70 m.

Katy Perry Kilosu: 59 kg.

10 Mart 2008 tarihinde Wildfire isimli televizyon dizisinde oynayan Katy Perry, 12 Haziran 2008’te TheYoungand the Restless adlı dizide de kendisini oynar. 9 Eylül 2008 tarihinde ikinci single çalışması “Hot N Cold” adlı şarkıyı çıkarmasıyla İngiltere’de 7 numaraya, ABD’de de ikinci top 5 hite ulaşan başarıyı yakalar. 23 Ekim 2010 tarihinde Russel Brand adında İngiliz komedyenle evlenen Katy Perry, 2012 yılında boşanmıştır.

İngiltere’de düzenlenen The X Factor adlı yarışmanın 7. sezonunda konuk jüri olmuştur. “Meow” ve “Purr” adında kokular piyasaya sürmüştür. Simpsons’a ve Susam Sokağı’na konuk olarak ekranlara aşina olan Katy Perry, How I Met Your Mother’ın bir bölümünde de konuk oyuncu olarak yer almıştır. 2012’de gösterime girin Şirinler filminde de Şirine karakterini seslendirmiştir.

Katy Perry Albümleri: 2001 yılında Katy Hundson, 2008 yılında One of The Boys, 2010 yılında TeenageDream, 2012 yılında Part of Me.

Katy Perry Twitter: twitter.com/katyperry

Katy Perry İnstagram: instagram.com/katyperry

Katy Perry Kimdir – Kaç Yaşında – Boyu Kilosu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık