Kara Sevda Dizisi Oyuncuları

Kara Sevda Konusu

Hikaye, Zonguldak’ta bir maden ocağında geçmektedir. Kemal, maden ocağında çalışan ve ekonomik durumu iyi olmayan bir maden mühendisidir. Bir gün madende feci bir kaza yaşar. Sonrasında tesadüfen zengin bir kız olan Nihan ile tanışır ve hayatı değişir. Bir anda zengin olan Kemal, kendisi için farklı olan bu hayatın zorluklarına alışmak durumundadır.

Kara Sevda Oyuncuları

  • Burak Özçivit (Kemal Soydere)
  • Neslihan Atagül (Nihan Sezin)
  • Zerrin Tekindor (Leyla)
  • Hazal Filiz Küçükköse (Zeynep Soydere)
  • Çağla Demir (Banu Akmeriç)
  • Melisa Aslı Pamuk (Asu)

Kara Sevda Oyuncuları

Burak Özçivit Biyografi (Kara Sevda Kemal Kimdir)

Burak Özçivit24 Aralık 1984 İstanbul doğumlu Özçivit, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü’nde eğitim görmüştür. Kariyerine modellik yaparak başlayan Özçivit, 2003 Best Model of Turkey yarışmasında “gelecek vadeden”, 2005 Best Model of Turkey yarışmasında ise birinci seçilmiştir. Ayrıca Best Model of The World yarışmasında da ikinciliği vardır.

  • Burak Özçivit Boyu ve Kilosu: 184 m. – 76 kg.

Modelliği bırakarak kariyerini oyunculuk üzerine kuran Özçivit, profesyonel olarak ilk oyunculuk adımını 2006 yılında “Eksi 18” adlı dizideki “Murat” rolüyle atmıştır. 2007 yılında ilk sinema filmi olan “Musallat” filminde yer alan Özçivit, sinema kariyerine 2015 yılında vizyona giren “Aşk Sana Benzer” adlı filmi de eklemiştir. Daha çok dizi oyunculuğu yapan Özçivit, sırasıyla “Zoraki Koca”, “Baba Ocağı”, “İhanet”, “Küçük Sırlar”, “Muhteşem Yüzyıl” ve “Çalıkuşu” dizilerinde yer almıştır. Son olarak halen devam etmekte olan “Kara Sevda” dizisinde “Kemal” karakteriyle başrol oyuncusu olarak kariyerine devam etmektedir.

Neslihan Atagül Biyografi (Kara Sevda Nihan Kimdir)

Neslihan Atagül20 Ağustos 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Neslihan Atagül, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim almaktadır. Kariyerine 13 yaşındayken rol aldığı bir reklam filmiyle başlayan Atagül, profesyonel dizi oyunculuğu kariyerine 2006’da başlamıştır.

  • Neslihan Atagül Boyu ve Kilosu: 1.69 m. – 52 kg.

2006 yılında en çok izlenen dizilerden biri olan “Yaprak Dökümü” dizisinde yer aldığı “Deniz” karakteriyle oyunculuğa adım atan Atagül, aynı yıl vizyona giren “İlk Aşk” filminde “Genç Bahar” karakteriyle Altın Koza Film Festivali’nde “Umut Veren Genç Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. “Canım Babam”, “Kalbim Seni Seçti”, “Hayat Devam Ediyor” ve “Fatih Harbiye” dizilerinde de rol alan güzel oyuncu, 2011 yılında çekilen “Araf” filmindeki “Zehra” rolüyle en büyük başarısını yakaladı. Oynadığı bu rolle yurtiçi ve yurtdışındaki festivallerde tam dört ödül kazandı. Atagül, son olarak “Kara Sevda” dizisinde başrollerden biri olan “Nihal” karakteriyle kariyerine devam etmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık