Menü
Kategoriler
Jessica Alba Vikipedi
5 Temmuz 2015 Genel

28 Nisan 1981 tarihinde Kaliforniya’da dünyaya gelen Jessica Alba, dünyanın en seksi kadınları arasında gösterilmektedir. Fantastic, Sin City ve Dark Angel gibi yapımlarda gösterdiği performans ile tanınır hale gelmiştir.

Annesi Fransız Kanadası ve Danimarka asıllı Cathy Jansen, babası ise Meksika asıllı asker Mark Alba’dır. Jessica Alba, 16 yaşına kadar büyük annesi, büyük babası ve kardeşi Joshua ile büyüdü. Babası birçok yerde görev yaptıktan sonra Kaliforniya’ya tekrar yerleşti. Spora düşkünlüğü ile bilinen Jessica Alba, küçük yaşlarda birçok fiziksel rahatsızlık yaşadı. 1 sene içinde 4-5 kere zatürre geçiren, bademciklerinde kist olan, apandisti patlayan ve iki kez akciğerleri iflas eden Alba; düzenli bir şekilde okuluna devam edemedi. Tüm bu rahatsızlıkları atlatmayı başaran Alba, Kaliforniya’ya tekrar yerleşmelerinin ardından sağlığına kavuştu.

  • *|* Jessica Alba Boyu: 1.69 m.
  • *|* Jessica Alba Kilosu: 58 kg.
  • *|* Jessica Alba Saç Rengi: Açık Kahve

12 yaşında oyunculuk eğitimi alan Alba, ilk oyunculuk deneyimini 1994 senesinde Camp Nowhere adlı filmde yaşadı. Jessica Alba filmleri arasında bu filmin önemli bir yeri vardır. Yine aynı sene J.C Penney ve Nintendo gibi reklam filmlerinde oynadı. Yine aynı yıl içerisinde Nickledeon adlı çocuk kanalında yayınlanan “The Secret Wordl of Alex” adlı dizi de 3 bölüm oynadı.

Çekimleri Avustralya’da gerçekleştirilen Flipper adlı dizide Maya karakterini canlandırdı. 1996 yılında Venus Rising adlı yapımda Young Eve karakterine hayat verdi. 1998 yılında ise Brookly South, Beverley Hills, The Love Boat gibi dizilerde görev aldı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra ünlü oyunculardan dersler alan Alba, 1999 yılında Never Been Kissed adlı filmde oynadı. Adından bu dönemlerde sıkça söz ettirmeyi başaran genç oyuncu, 2000 yılında Dark Angel adlı filmde başrol oynadı.

Jessica Alba Filmleri: 1994 yılında Camp Nowhere, 1995 yılında Venus Rising, 1999 yılında Idle Hadns, P.U.N.K.S., Never Been Kissed, 2000 yılında Paranoid, 2003 yılında The Sleeping Dictionary, Honey, 2005 yılında Maviliklere Doğru, Günah Şehri, Fantastik Dörtlü, 2007 yılında The Ten, Anestezi, Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçünün Yükselişi, Good Luck Chuck, 2008 yılında Meet Bill, The Eye, 2010 yılında Valentine’s Day, 2011 yılında Spy Kids 4, 2012 yılında A.C.O.D., 2013 yılında Machete Kills, 2014 yılında Stretch, How to Make Love Like an Englishman, Barely Lethal, Dear Eleanor, Sin City: A Dame to Kill For.

Bir cevap yazın
*