Jennifer Lopez Vikipedi

Amerikalı olan Jennifer Lopez, şarkıcı, oyuncu, dansçı ve moda tasarımcı olması ve dünyanın en çok satan albümlerini yaparak kendisinden söz ettiren ünlülerdendir.

Hayatı

24 Temmuz 1969 New York doğumlu olan Jennifer, Porto Rikolu ailenin ortanca çocuğudur. % yaşında şan ve dans dersleri almaya başlamıştır. 7 yaşında okulu ile birlikte New York turnesine gitmiştir. Katolik okullarında okumuştur. Okulda jimnastik, atletizm ve beyzbol sporlarını yapmıştır.

Müzik ve Oyunculuk Kariyeri

Lise son sınıfta bir tane film şirketinin küçük rollerde oynayacak genç kızlar aradığını öğrenip semelere katılmıştır. My Little Girl filminde oynamış ve sonrasında oyuncu olmaya karar vermiştir. Manhattan’a taşınan Jennifer, burada bölgesel müzikallerde oynamıştır. Golden Musicals of Broadway korosunda işe alınıp onlarla beraber 5 ay süren Avrupa turnesine katılmıştır. Daha sonrasında Japonya’da dansçı, şarkıcı ve koreograf olarak Synchronicity şovunda işe girmiştir.

İlk profesyonel oyunculuk deneyimini Lost in the Wild filmiyle aldı. İlk büyük sinema rolünü ise drama filmi olan My Family ile oyunculuk kariyerinde iyi bir başarıya başlamaya hazırlanmıştır. Selena, Blood and Wine, Anaconda, Out of Sight,TheWedding Planner, filmlerinde rol almıştır.

İlk çıkış şarkısı olan If You Had My Love şarkısı ile Billboard Hot 100’de birinci olmuştur. Müzik türü olarak, latin pop, R&B, hip hop, rock, funk, house ve salsa tarzında şarkılar yapmaktadır.J.Lo, This İs Me…Then, Rebirth, Como Ama una Mujer, Brave, Love?, Dance Again ve A.K.A. gibi albümler çıkartmıştır. Birçok DVD de çıkaran şarkıcının, hem şarkıları hem de filmleri de beğenilmektedir.

Özel Hayatı

Medyanın en çok özel hayat konusunda dikkatini çeken kişilerden biride Jennifer olmuştur. Fiziksel özellikleri bakımından güzel ve çekici kabul edilen Jennifer, 164 cm boyunda ve 54 kg’dır. Ela renk gözleri ve koyu kahverengi saçları ile bronz teni bütün herkesin dikkatini çeker.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık