İphone 6 Özellikleri ve Fiyatı

İphone 6 Özellikleri ve Fiyatı

Son zamanların en çok konuşan iPhone 6’yı sizler için inceledik. iPhone 6 hakkında önerilerimize geçmeden önce iPhone 6 teknik özellikleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Apple şirketinin yeni amiral gemisi olan iPhone 6; iOS 8 işletim sistemine, Apple A8 işlemciye, çift çekirdeğe, 1.5 GHz işlemci hızına, LED – blakclist IPS LCD ekran teknolojisine, 4.7 inç ekran boyutuna, 750 x 1334 px ekran çözünürlüğüne, PowerVR GX6450 grafik işlemcisine, 1 GB RAM’a, 16 GB dahili depolamaya, 1.2 MP ön kameraya, 8 MP arka kameraya sahip. 67 x 138.1 x 6.9 mm boyutunda ve 129 gram ağırlığında olan iPhone 6’nın 14 saat konuşma süresi, 250 saat bekleme süresi var.

Çoğu telefon kullanıcısı, telefonların özelliklerini birbirleriyle karşılaştırır. Aslında önemli olan gün içinde telefonla olan ilişkimiz ve telefonun bize sunduğu deneyim. iPhone 6 gerçekten etkileyici bir tasarıma sahip. Tasarım olarak iPad Air’e benzeyen iPhone 6’nın tek eksiği alttaki ve arka taraftaki plastik çizgiler.

iPhone 5S’de yaşanan pil sorunları iPhone 6 ile ortadan kalkmış, kamera her zamanki gibi etkileyici ve yeni eklenen kamera modları da zaman zaman işe yarayabiliyor. Kamera kısmındaki tek eksik ise fotoğraflar için 16:9 modunun olmaması.

iPhone 6 ne yazık ki kusursuz bir telefon değil. Full HD ekranlar göz önünde bulundurulduğunda iPhone 6’nın düşük çözünürlüğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Günlük kullanımlarda bu durumun farkına varmak pek mümkün değil, ancak iPhone 6’nın pahalı olması sebebiyle Full HD ekrana yer vermesini bekliyorduk. Ekran çözünürlüğü, pil ömrü ve gövde inceliği maalesef bizleri tatmin etmedi.

iPhone 6 fiyatları 2.300 – 3.400 TL arasında değişiklik gösteriyor. iPhone 6 piyasanın en iyi pil ömrüne, kamerasına, en güçlü telefonuna sahip olmasa da, fiyat konusunu aştığınız sürece seçeneklerinizin ilk sırasında yer alabilir.


Apple İphone 6 inceleme videosu

İphone 6 Özellikleri ve Fiyatı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık