İnstagram Nasıl Kullanılır

İnstagram Nasıl Kullanılır

İlk olarak telefonumuzun işletim sistemine veya markasına göre İnstagram uygulamasını indiriyoruz ve telefonumuza kuruyoruz. Uygulamayı kurduktan sonra “Facebook ile Giriş Yap” ya da “Üye Ol” butonuna basıyoruz. Eğer Facebook ile İnstagram hesabımıza giriş yaparsak, Facebook hesabımızdaki arkadaşlarımızın otomatik olarak İnstagram hesaplarını takip etmiş oluyoruz. Onlar da bizim İnstagram hesabı edindiğimizi görebilirler. Daha sonra aldığımız kullanıcı adını link şeklinde verebileceğimiz bir kullanıcı adımız olmalıdır. Örneğin; instagram.com/sanalsozluknet gibi.

İnstagram için kullanıcı adımızı aldık ve ilk fotoğrafımızı çektik. Fotoğrafımızı çektikten sonra veya galerimizde yer alan bir fotoğrafı çektikten sonra efektlerin geldiği kısmı seçiyoruz. Bu kısım son derece kolaydır. Efektleri zevkinize veya fotoğrafın ışığına göre ayarlayabilirsiniz. Çektiğimiz fotoğrafa efekt verdikten sonra, daha doğrusu şık bir görüntü kazandırdıktan sonra yorum yazıp paylaşıyoruz.

İnstagram Fotoğraflarımı Kimse Beğenmiyor

Bayansanız elbette ki fotoğraflarınızı beğenen 3-5 kişi çıkacaktır. Ancak erkekseniz hiç beklemeyin. Öyle 1-2 eş dost beğenir o kadar. Bu nedenle fotoğrafı paylaşmanızın hemen ardından fotoğrafın altına yorum yapmalısınız. Örneğin; Galatasaray – Fenerbahçe maçını izlemeye gittin ve türbinden birkaç fotoğraf attınız. Bu fotoğrafın altına yorum olarak #galatasaray #fenerbahçe #derbi gibi hashtagler yazabilirsiniz. Böylelikle yazdığınız hashtaglerde gezenler tarafından beğeni alabilirsiniz. Hastagleri yazarken ayrı yazmaya dikkat edin, bitişik yazmanız durumunda hiçbir anlam ifade etmez.

Kurallara uygun olarak İnstagram hesabınızı kullanırsanız, eğlenceli bir sosyal medya hesabı olarak İnstagram vazgeçilmezleriniz arasına girebilir.

İnstagram Nasıl Kullanılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık