İbrahim Çelikkol Kimdir

14 Şubat 1982 tarihinde İzmit’te dünyaya gelen İbrahim Çelikkol, bir dönem model olarak çalıştı. Bir dönem profesyonel olarak basketbol oynadı. Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel olarak modellik yaptı. Basketbol hayatının ardından oyunculuk konusunda eğitimler aldı. Osman Sınav ile tanıştıktan sonra hayatı bir anda değişti.

Pars Narkoterör adlı yapımın deneme çekimine gitti ve burada Komiser Şamil Baturay rolünü kaptı. İlk oyunculuk deneyimini bu yapımla yaşadı. Bunun ardından Karadağlar, Keskin Bıçak ve İffet gibi yapımlarda görev aldı. 2011 yılının başarılı dizilerinden biri olan İffet dizisinde Cemil karakterine hayat verdi.

Tuğba Ekinci ile bir dönem aşk yaşadı. 17 Şubat 2012 tarihinde vizyona giren Fetih 1453 adlı filmde Ulubatlı Hasan karakterine hayat verdi. Kendisinin en büyük hayali ise; dünya çapında bir yapımda görev almak.

2013 senesinde Kahperengi isimli romandan uyarlanan Merhamet isimli dizide başrol oynadı. 2014’te ise Erdal Beşikçioğlu gibi bir ustanın da yer aldığı “Kod Adı Reaksiyon” isimli dizide görev aldı.

İbrahim Çelikkol Boyu ve Kilosu: 1,87 m. – 75 kg.

İbrahim Çelikkol Twitter: twitter.com/ibrahimcelikkol

İbrahim Çelikkol İnstagram: instagram.com/ibrahimcelikkolofficial

İbrahim Çelikkol Kimdir Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık