Hollywood Nedir – Nerede – Yıldızları

Hollywood Nedir

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Los Angeles kentinin bir bölgesine Hollywood denir. Kent merkezinin kuzeybatısında bulunan Hollywood, film yıldızlarının oturduğu evleri ve sinema stüdyolarını içerisinde barındırdığı için Amerikan sinema dünyasıyla özdeşleşmiştir. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan ilk filmler New York’ta 1990 yılında çekilmeye başlanmıştır. Kaliforniya eyaletinin tercih edilmesinin nedeni ise; açık alanlara ve güzel bir havaya sahip olmasıdır. Bir başka nedeni ise; ünlü buluşçu Thomas Edison’a sinema dünyasındaki patentlerinden dolayı ödeme yapmaktan kaçmaktı. Thomas Edison, sinema dünyasında birçok patent hakkına sahip biriydi. New York’ta Edison’un avukatlarına ödeme yapmak pek mümkün değildi. Kaliforniya’da etkisi azalan Edison’un avukatları ve Hollywood’un Meksika’ya yakın olması, buradan polisten kaçarak Meksika’da saklanmanın mümkün olması nedeniyle Hollywood tercih edilmiş.

HOLLYWOOD YILDIZLARI (BAZILARI)

*|* ANTHONY HOPKİNS: Kuzuların Sessizliği adlı filmindeki rolüyle Oscar alan Hopkins, 31 Aralık 1937 tarihinde Galler’de dünyaya gelmiştir.

*|* AL PACİNO: İtalyan asıllı oyuncu, 25 Nisan 1949 yılında dünyaya gelmiştir. En İyi Drama Erkek Oyuncu Oscar’a layık görülmüştür. (1992)

*|* ANGELİNA JOLİE: Brad Pitt ile evli olan Jolie’nin evlatlık 6 çocuğu vardır. 4 Haziran 1975 tarihinde dünyaya gelen Jolie, Birleş Milletlerin iyi niyet elçisidir.

*|* ANTONİO BANDERAS: 10 Ağustos 1960 tarihinde İspanya’da dünyaya gelen Banderas, iki kez evlenmiştir.

*|* ARNORLD SCHWARZENEGGER: 30 Temmuz 1947 tarihinde dünyaya gelen Arnold, Avusturyalıdır. 8 yıl Kaliforniya valiliği yapan Arnold, vücut geliştirmede dünya şampiyonluğu elde etmiştir.

*|* BRAD PİTT: 18 Aralık 1963 tarihinde dünyaya gelen ABD’li oyuncu, Angelina Jolie ile evlidir.

*|* BRUCE WİLLİS: Annesi Alman, babası Amerikan olan Willis, 19 Mart 1955 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir.

*|* CAMERON DİAZ: 30 Ağustos 1972 tarihinde Amerika’da dünyaya gelen Diaz’ın asıl mesleği mankenliktir.

Hollywood Nedir – Nerede – Yıldızları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık