Hande Soral Kimdir – İnstagram Resimleri – Boyu Kilosu

2 Şubat 1987 tarihinde Bursa’nın İnegöl ilçesinde dünyaya gelen Hande Soral, lise eğitimini İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Bilgi Üniversitesi (İstanbul) Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Hande Soral’ın Bensu adında bir kız kardeşi vardır.

Hande Soral, 2008 senesinde Komedi Dükkanı adlı T.V. programına izleyici olarak katıldı. Tolga Çevik, Hande Soral’ı sahneye çıkardı ve oradaki performansı beğenilen Hande Soral’a yönetmen Fırat Parlak oyunculuk teklifinde bulundu. Hande Soral’ın da oyunculuk hayatı böylelikle başlamış oldu.

Özge Borak; 2008 – 2011 yıllarında “Küçük Kadınlar” adlı dizide Kıvanç Kasabalı, Selin Ilgar, Elit İşcan, Fulya Zenginer, Özge Borak gibi önemli oyuncularla başrol oynamıştır. 2010 senesinde “Gecekondu” adlı dizinin 4. bölümüne katılmıştır. Hande Soral; 2014 yılının başında Reşat Nuri Güntekin’in ölümsüz eserinden uyarlanan, başrollerini Burak Özçivit ve Fahriye Evcen gibi önemli oyuncuların paylaştığı “Çalıkuşu” adlı dizide Azelya karakterini canlandırmıştır.

Hande Soral, 2014 yılında Fakir Baykurt’un “Yılanların Öcü” adlı romanından uyarlanan “Yılanların Öcü” adlı dizide Cemal Toktaş ile başrol oynamıştır.

Hande Soralın Oynadığı Dizi ve Filmler

2008 yılında Komedi Dükkanı, 2008 – 2011 yıllarında Küçük Kadınlar, 2010 yılında Gecekondu (Konuk Oyuncu), 2011 yılında Bir Günah Gibi, 2012 – 2013 yıllarında Alev Alev, 2014 yılında Çalıkuşu ve Yılanların Öcü gibi yapımlarda görev almıştır.

*|* Hande Soral Boyu: 1.60 m.

*|* Hande Soral Kilosu: 55 kg.

*|* Hande Soral Twitter: twitter.com/hndsrl

*|* Hande Soral İnstagram: instagram.com/hndsrl

Hande Soral Kimdir – İnstagram Resimleri – Boyu Kilosu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz

Yukarı Çık