Hakan Akkaya Vikipedi

23 Temmuz 1982 tarihinde Ordu’da dünyaya gelen Hakan Akkaya; ilk, orta ve lise eğitimini doğup büyüdüğü Ordu’da tamamladı. Lise eğitiminin ardından Ankara’ya giden Akkaya, henüz 21 yaşındayken babası vefat etti.

  • Hakan Akkaya Boyu ve Kilosu: 1,78 m. – 70 kg.

Ankara’daki Bilkent Üniversitesi’nin Mimarlık Fakültesi’nde lisans eğitimine başlasa da, ikinci senesinde okulunu modacı olmak için yarıda bıraktı. Henüz 19 yaşındayken İstanbul’a taşındı. İstasyon Sanat Merkezi’nin Moda Tasarımı Bölümü’nde eğitim almaya başladı. Babası kaybettiği yaşta(21), kadın – erkek koleksiyonları hazırladı. Batik Örme’de çalıştı, 2008 – 2009 yıllarında ise Altınyıldız, 2005 – 2008 yıllarında Sarar, 2002 – 2005 yıllarında Boyner, 1999-2002 yıllarında BATİK gibi firmalarda görev aldı. 2005 senesinde Nişantaşı’nda “Hang by Hakan Akkaya” isimli bir marka yarattı. Ünlü oyuncuların, iş dünyasının ve Dubai şeyhlerinin dikkatini çeken bir modacı oldu.

Zengin bir ailede yetişen Hakan Akkaya, moda dünyasına çocukluk yıllarında girdi. 1987 senesinde Cesur ve Güzel isimli yabancı diziyi, Hakan Akkaya’nın babaannesi takip edermiş. Kendisinde moda aşkının bu diziyle başladığını söylüyor. Dizide oynayan Ridge Forrester karakteri yerinde hep kendini hayal edermiş.

Show TV’deki “Bugün Ne Giysem” isimli yarışma programında jüri olarak görev aldı. 23 Mart 2015 tarihinde yine Show TV ekranlarında “Bugün Yıldız Benim” isimli yarışma programında jüri olarak görev almıştır.

Hakan Akkaya Vikipedi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık