Güldür Güldür Oyuncuları

Güldür Güldür Show Oyuncu İsimleri

İlk olarak FOX TV ekranlarında yayınlanan ve daha sonra Show TV’ye transfer olan Güldür Güldür Show, Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal tarafından sunulmaktadır.

Her hafta birbirinden ünlü konukların yer aldığı programda çeşitli skeçler izleyicilerle buluşmaktadır. 2013 yılından bu yana, her Perşembe saat 20.00’da Show TV ekranlarında yayınlanmaktadır. Programda her oyuncunun ayrı bir karakter adı vardır.

*|*

Güldür Güldür oyuncuları

Ali Sunal Biyografi (Aziz Güngör Esen)

Ali Sunal

22 Eylül 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ali Sunal; dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Türk Sineması’nın usta oyuncularından Kemal Sunal’ın oğlu olan Ali Sunal, aynı zamanda tiyatrocu Ezo Sunal’ın abisidir.

 • Ali Sunal Boyu: 1.80 m.
 • Ali Sunal Kilosu: 73 kg.

1999 yılında Yeditepe Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nden mezun olan Ali Sunal, Dormen Tiyatrosu ve Sadri Alışık Kültür Merkezi Tiyatrosu gibi topluluklarda görev aldı. Birçok dizi ve sinema filminde oynayan Ali Sunal, şu anda Tiyatro İstanbul bünyesinde çalışmaktadır. 2011’in Temmuz’unda oyuncu Gökçe Bahadır ile hayatlarını birleştirmişlerdir. Birliktelik 23 Şubat 2012 günü sona ermiştir. Şu anda Güldür Güldür Show adlı programda koreografi yönetmenliğini üstlenmektedir.


Doğa Rutkay Kimdir? (Yeter Kazak)

Doğa Rutkay

30 Ekim 1978 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Doğa Rutkay, ünlü tiyatro oyuncusu Rutkay Aziz’in kızıdır.

 • Doğa Rutkay Boyu: 1.64 m.
 • Doğa Rutkay Kilosu: 61 kg.

2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nden mezun olan genç oyuncu 6 TV programı, 2 TV filmi, 3 sinema filmi, 8 TV dizisi, 3 tiyatro oyunu gibi çeşitli projelerde görev almıştır. Card Finans’ın reklam yüzü olan Doğa Rutkay, TRT kanalında da talk show yapmıştır. Güldür Güldür Yeter Kazak karakteriyle büyük beğeni toplamaktadır.


Çağlar Çorumlu Kimdir? (Şevket Mircan)

Çağlar Çorumlu

Güldür Güldür Şevket Mircan olarak bilinen Çağlar Çorumlu, 4 Aralık 1977 tarihinde Merzifon’da dünyaya gelmiştir.

 • Çağlar Çorumlu Boyu: 1.75 m.
 • Çağlar Çorumlu Kilosu: 76 kg.

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra 2001 yılından günümüze birçok sinema filminden ve dizide görev alan Çorumlu, reklam dublaj ve animasyon çalışmaları da yapmaktadır. 2010 yılında Prensesin Uykusu adlı filmde canlandırdığı Aziz karakteriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 2012 yılında Şark Dişçisi isimli oyunda canlandırdığı Taparnigos karakteriyle, “Yılın En Başarılı Müzikal Komedi Erkek Oyuncusu” ödülüne layık görülmüştür. (16. Yapı Kredi Afife Jale Tiyatro Ödülleri).


Erdem Yener Kimdir? (Güldür Güldür Hüseyin)

Erdem Yener

Güldür Güldür Hüseyin olarak tanıdığımız Erdem Yener, 8 Mayıs 1981 tarihinde Hatay’da dünyaya gelmiştir. Müzikle yakından ilgilenen Yener; oyunculuk, karikatür, dansçılık ve radyo programcılığı gibi alanlarda da çalışmalar yapmıştır ve bu alanların bazılarında çalışmalarına devam etmektedir. 18 yaşında gitar çalmaya başlayan Yener, şarkı yazmaya 13 yaşında başladı. Ankara’da +4 adında ilk ve tek grubunun temellerini atan Yener, başta Ankara olmak üzere birçok şehirde konser verdi.

 • Erdem Yener Boyu: 1.85 m.
 • Erdem Yener Kilosu: 85 kg.

2003 senesinde İstanbul’a yerleşen Yener, Kedi Müzik bünyesinde çalışmalarına devam etti. Kirli isimli ilk albümünü 22 Ekim 2008 tarihinde çıkardı. İlk klibini Belki, ikinci klibini Hayvan, üçüncü klibini Geç isimli parçaya çekti. 2010 yılından bu yana Avea şirketinin reklam yüzüdür. Başrolde Aşk, Şen Yuva gibi dizilerde oynayan Erdem Yener, İnsanlar Alemi tiyatro komedi programında da görev almıştır. 2012 senesinde ses tellerindeki kist sebebiyle 2 ameliyat geçirmiştir. 2013’ün Ocak ayında Rüyalar Kızı adlı single çalışmasını klip olarak yayınlamıştır.


Alper Kul Kimdir? (İsmail Canevimden)

5 Aralık 1975 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Alper Kul, Broadway geçmişinden sahnelenen en uzun tek kişilik oyun Mağara Adamı (Caveman) adlı oyunu ülkemizde ilk kez sahneye taşımıştır. 2 Ekim 2009 tarihinde başlayan bu oyunu, 1 sezon boyunca Beşiktaş Kültür Merkezi’nde oynadı. 2010 yılında kendi yazmış olduğu “Babamın Oğlu” adlı oyunu da 3 yıl boyunca Avrupa’da ve Türkiye’de sahneledi. 2010 yılında AUT tiyatro oyunuyla “Yılın Yazarı” ödülünü elde etti. Bu oyun ilk kez sahnelendi. 2011 yılında yazdığı Barselo adlı oyun ise ikincikat’ta oynandı.

 • Alper Kul Boyu: 1.76 m.
 • Alper Kul Kilosu: 72 kg.

2011 yılında ATV ekranlarında başlayan 5’er Beşer adlı komedi tiyatro programıyla Güldür Güldür serüvenin başlayan Alper Kul, programın proje tasarımlarını yapmaktadır ve oyuncu olarak görev almaktadır. Güldür Güldür İsmail karakteriyle hayran kitlesini ciddi anlamda arttırmıştır.Alper bey gerçek hayatta oyuncu arkadaşı Aylin Kontente ile evlidir.

Alper Kul Twitter: www.twitter.com/alperkul

Alper Kul İnstagram: www.instagram.com/alperkul

Alper Kul ve Aylin Kontente

Alper Kul ve Aylin Kontente


Aylin Kontente Kul Kimdir? (Burcu Yerler)

Türk oyuncu Aylin Kontente Kul, Güldür Güldür Show adlı programda oyunculuk hayatına devam etmektedir.

Aylin Kontente Boyu: 1.66 m.

Aylin Kontente Kilosu: 51 kg.

2003 yılında 9 Eylül Üniversitesi’nin Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Aylin Kontante, 2012 yılında Alper Kul ile hayatını birleştirmiştir. Güldür Güldür Burcu Yerler karakteriyle büyük beğeni toplamaktadır ve hayran kitlesini ciddi anlamda arttırmaktadır.


Onur Buldu Kimdir? (Bilal Koçyiğit)

Onur Buldu

4 Ağustos 1982 tarihinde İzmir’in Bergama ilçesinde dünyaya gözlerini açan Onur Buldu, Güldür Güldür adlı programda Bilal Koçyiğit karakteriyle geniş hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

 • Onur Buldu Boyu: 1.70 m.
 • Onur Buldu Kilosu: 63 kg.

Tuncelili öğretmen bir baba ve ebe hemşire bir annenin oğlu olan Onur Buldu, İzmir’in Menemen ilçesinde büyümüştür. 9 Eylül Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra, İzmir Devlet Tiyatrosu’nda bir süre çalışmıştır ve Keşanlı Ali Destanı adlı oyunda da rol almıştır. İzmir serüveninin sona ermesinden sonra İstanbul’a yerleşen genç oyuncu, birçok sinema filminde ve dizide rol almıştır. Güldür Güldür Bilal Koçyiğit karakteriyle başarılı bir oyunculuk performansı sergilemektedir.


Özge Borak Kimdir? (Nezaket)

Özge Borak

Güldür Güldür Nezaket olarak bilinen Özge Borak, 14 Şubat 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sanatçı bir ailede yetişen Borak, İstanbul Devlet Konservatuarı’nın Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

 • Özge Borak Boyu: 1.72 m.
 • Özge Borak Kilosu: 56 kg.

İDOB’un baş dansçılarından olan Selim Borak Özge Borak’ın kardeşiyken, balerin Buket Borak ise annesidir. Daha önce Bülent Şakrak ile evlenen Özge Borak, 2010 yılında boşanmışlardır. 11 Kasım 2011 tarihin ünlü komedyen Ata Demirer ile nişanlanan Borak, 22 Nisan 2012 tarihinde ise hayatlarını birleştirmişlerdir. İlk oyunculuk deneyimini 2003 yılında bir dizide yaşamıştır. 15 Ekime 2012 tarihinde ise Leyla ile Mecnun adlı dizinin 68. bölümünde konuk oyuncu olarak “Pakize” karakterini canlandırmıştır.


Onur Atilla Kimdir? (İbrahim Çekiç)

Onur Atilla

Güldür Güldür İbrahim Çekiç karakteriyle büyük beğeni toplayan Onur Atilla, 18 Mayıs 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

 • Onur Atilla Boyu: 1.90 m.
 • Onur Atilla Kilosu: 95 kg.

PERA Güzel Sanatlar Akademisi ve Anadolu Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Tiyatro ile, Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde okurken tanıştı. 2001 yılından bu yana çeşitli tiyatrolarda görev alan Onur Atilla, birçok sinema ve dizi filminde rol almıştır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. berna dedi ki:

  BİLAL seviyorum senii bitanesin onur

 2. berna dedi ki:

  yaa BİLAL harikasın hastayım sana seni çok seviyorum

 3. güldür güldür yetiş dedi ki:

  yeter harika nezakette tüm kızlar seviyom

 4. NAZ dedi ki:

  BİLAL BİLAL ONUR BULDU Güldür güldürün efsane oyuncusu

 5. Zeynep rabia tayfa dedi ki:

  Harika ben Bilal Koçyiğit(Onur buldu)

Yorum Yaz

Yukarı Çık