Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Biz bayanların olmazsa olmazları arasında olan makyaja, hayatımızın her alanında ihtiyaç duyuyoruz. Yüzümüzün birçok bölümüne makyaj yapabiliyoruz, peki hızlı ve güzel göz makyajı yapmanın püf noktalarını biliyor musunuz?

*|* Hızlı göz makyajı yapabilmek için ihtiyacınız olan tek şey; bir adet göz kalemi. Kalemi seçerken koyu olmasına dikkat edin. Kahverengi tercih edilebileceği gibi, yeşilin ve lacivertin koyu tonlarını da tercih edebilirsiniz. Göz kalemini sürdükten sonra, gözünüzü birkaç kere açıp kapatın. Böylelikle göz kalemi dağılır ve daha güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar. Bu işlemin amacı kusurları örtmektir.

*|* Gözlerinizin üst kısmına göz kalemini tek hat halinde sürmelisiniz. Göz kapağı üzerinde bulunan göz kalemini yavaşça fırça yardımıyla dağıtabilirsiniz. Eğer fırçanız yanınızda yoksa parmak uçlarınızı kullanarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

*|* Kalem uygulamasını tamamladıktan sonra sıra geldi ufak tefek hataları düzeltmeye. Şimdi natürel bir renkle göz kapağınızın üzerine gölge yapınız. Bu rengin fazla doğal olması gerekiyor. Amaç göz kalemini arka planda bırakmak. Pudra ve allık kullanarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Böylelikle göz kalemine doğallık katmış olursunuz.

*|* Uygulamanın ardından yoğun olmayan rimelleri kirpik diplerinden başlayarak hızlı bir şekilde uygulayın. Rimelin yoğun olması topaklanmaya neden olabilir, bu da makyaj süresini arttırır. Bundan dolayı yoğun olmayan ve doğal ürünleri tercih etmenizde fayda var.

Doğal,sade günlük göz makyajı nasıl yapılır videosu iyi seyirler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık