Fulya Zenginer Kimdir

21 Temmuz 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Fulya Zenginer, ilk ve ortaokul eğitimini Zeytinburnu’nda tamamladı. Buradaki Nuri Paşa İlköğretim Okulu’ndan mezun olan genç oyuncu, lise eğitimini ise Bakırköy Lisesi’nden mezun olarak tamamladı. Daha sonra Haliç Üniversitesi’nin Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu.

İlk olarak Star TV ekranlarında yayınlanan “İki Aile” isimli dizide görev alan Fulya Zenginer, daha sonra Kanal D ekranlarında yayınlanan “Küçük Kadınlar” dizisinde Yeliz karakterine hayat verdi. Küçük Kadınlar isimli dizinin ardından ise Fidan karakteri ile “Tövbeler Tövbesi” isimli yapımla hayranlarının karşısına çıktı.

2008 yılında Cine5 ekranlarında yayınlanmakta olan Dizi Magazin adlı programda konuk sunucu olarak görev aldı. 2009 yılında bir GSM ve bir içecek firmasının reklam filmlerinde oynadı.

Yukarıda bahsettiğimiz yapımlardan ayrı; 2006 – 2008 yıllarında Doktorlar, 2012 yılında Sağ Salim, 2013 yılında El Cin, 2015 – 2016 yıllarında ise Fabrika Kızı gibi yapımlarda görev aldı.

*|* Fulya Zenginer İnstagram: instagram.com/fulyazenginer

*|* Fulya Zenginer Boyu ve Kilosu: 1,61 m. – 48 kg.

Fulya Zenginer Kimdir Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık