Fatih Portakal Kimdir

Fatih Portakal Biyografi

1968 yılında Aydın’ın Nazilli ilçesinde dünyaya gelen Fatih Portakal, ilkokul ve ortaokul eğitimini Nazilli’de tamamladı. Lise eğitimini ise İzmir’de tamamlayan Portakal, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi’nin İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversiteyi bitirdikten sonra hem yüksek lisans yapmak hem de yabancı lisanını geliştirmek amacıyla Avusturalya’da yaşayan arkadaşının yanına gitti. Öğrenim gördüğü alanla Sydney’de iş bulamayan Portakal, bir süre otelde çalıştı. 3 yıl otelde çalıştıktan sonra vatanına geri döndü.

Türkiye’ye döndükten sonra eniştesi Doktor Rıza Arpaz aracılığıyla muhabirlik yapmaya başladı. 1996 senesinde İzmir’de stajyer muhabir olarak göreve başladı. 6 ay kadar maaş almadan çalıştı, daha sonra Star TV’de kadrolu olarak çalışmaya başladı. İzmir’de balık restoranı açmaya karar verdi, 11 Ağustos 2006 tarihinde ise Kanal D Haber ekibine transfer edildi.

Kendine has haber sunuş tarzı ile kariyerinde kısa sürede çıkış yakalayan Fatih Portakal, haber muhabirliğinin yanı sıra; Best FM’de “Fatih Portakal’la Konuşan Türkiye” programını hazırladı sundu, 2009 – 2010 yılında “Ne Yapmalı” programının sunuculuğunu yaptı, “Seçim Çadırı ve Sokak TV” adlı programda canlı yayınlar yaptı.

2010 senesinin ikinci altı ayında FOX TV’ye geçti. FOX TV ekranlarında yayınlanan Çalar Saat adlı programı sunmaya başladı. Sabah haberlerini bıraktı ve ana haberleri sundu. FOX ekranlarında yine “Fatih Portakal’la Türkiye’nin Trendleri” adlı programı yaptı.

2013 senesinde İstanbul’da bulunan Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev almaya başladı. Üniversitede Araştırmacı Gazetecilik derslerine girmektedir. Mahalli İdareler üzerine ise yüksek lisans yapmaktadır. Medya Mektebi isimli okulda ise Haber Sunumunda Tarz hakkında dersler vermektedir.Armağan Toper ile 27 Eylül 1997 tarihinde hayatını birleştirdi.

*|* Fox ana haberi sunarken Fatih Portakal’ın twitter adresine sorunlarınızı ileterek ana haber bülteninde söylemenisi sağlıyabilirsiniz.

  • Fatih Portakal Twitter Adresi : twitter.com/fatihportakal
  • Fatih Portakal İnstagram: Yok.
  • Fatih Portakal Boyu ve Kilosu: 1,80 m. – 79 kg.

Fatih Portakal Kimdir Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık