Evrim Akın Biyografi

12 Haziran 1979 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Evrim Akın, aslen İzmirlidir. Memur babasının tayini sebebiyle lise eğitimini İzmir’de alan Akın, Konak Belediye Tiyatrosu’nda kursiyer olarak başlamıştır. Lise eğitiminin ardından 1996 yılında Konservatuar eğitimi almak için İstanbul’daki dayısının yanına gitmiştir. İstanbul’da Müjdat Gezen Sanat Okulu’na giren Evrim Akın, henüz 16 yaşında babasını kaybetmiş ve babasını kaybettiği için de eğitimini yarıda bırakmıştır. İki yıl kadar İbrahim Tatlıses ile birlikte çalışan Evrim Akın; İmparator adlı dizide ve İbo Show adlı programda görev almıştır. İbrahim Tatlıses’in özel asistanı olarak da çalışmıştır.

Evrim Akın Boyu: 1.60 m.

Evrim Akın Kilosu: 44 kg.

İbo Show’da düzenlenen skeçlerde oynayan Evrim Akın, 1997 yılında Eltiler adlı dizide oynayarak ilk T.V. oyunculuk deneyimini yaşamıştır. 2004 yılında başlayan ve reyting rekorları kıran “Avrupa Yakası” dizisinde Selin Yerebakan karakterine hayat vermiştir. “Kal geldi yaa”, “Oha falan oldum yani” gibi replikleriyle akıllara kazınmıştır. Koca Kafalar adlı programda da sunuculuk yapan Evrim Akın, TV 8 ekranlarında yayınlanan Uzman Avı adlı yarışma programını sunmuştur.

2011 – 2013 yıllarında ATV ekranlarında yayınlanan “Alemin Kıralı” adlı dizide Jülide karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Show TV ekranlarındaki “Ev Kuşu” adlı programı sunmaktadır. Evrim Akın, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde öğrenciyken henüz 17 yaşında tanışmış olduğu Ümit Çırak ile evlenmiş ve evlilikleri sadece 6 ay sürmüştür.

Sosyal Medyada Evrim Akın

Evrim Akın Twitter Adresi :  twitter.com/akinevrim

Evrim Akın İnstagram Hesabı : instagram.com/evrimakin1

Evrim Akın Kimdir ? Boyu Kilosu ve en güzel fotoğrafları Sanal Sözlük farkıyla sizlerle.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık