Esra Erol Biyografi

Esra Erol Kimdir

12 Mayıs 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Esra Erol , 5 kız çocuklu bir ailenin ortanca evladıdır. Ailesi aslen Sinopludur. Babası polis olan Esra Erol, babasının tayini Kütahya’ya çıkmış ve burada ilk, orta ve lise eğitimini tamamlamıştır. Kız lisesinin Çini Seramik Bölümü’nden mezundur. Lisans olarak Açık Öğretim Fakültesi’ni tamamladı. Maltepe Üniversitesi’nde spikerlik ve diksiyon kurslarına katıldı. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nin Radyo-Televizyon Bölümü’nde okudu.

Kanal D’de Turkuaz isimli programı sunan Esra Erol, daha sonra Siemens Mobil Kuşak Sunuculuğunu Technology Channel’da yaptı. Evlilik programı sunmaya ilk olarak Desti İzdivaç isimli programla Flash TV’de başladı. Daha sonra Esra Erol’la İzdivaç adı altında Star TV’ye geçiş yaptı. Esra Erol’da Evlen Benimle programı Star TV’den sonra ATV’ye geçti.

Esra Erol Boyu: 1.66 m.

Esra Erol Kilosu: 56 kg.

2 Temmuz 2010 tarihinde Ali Özbir ile kendi programının canlı yayınında evlendi. 23 Temmuz 2011 tarihinde İdris Ali Özbir isminde erkek çocuk dünyaya getirdi.

Oynadığı Dizi Filmler

2004 yılında Kalp Gözü ve Cennet Mahallesi, 2005 yılında Tuzak ve Başkan, 2009 yılında Kanal-İ-Zasyon, 2010 yılında Kamerayla İzdivaç gibi yapımlarda görev almıştır.

Son olarak fox tv ekranlarında Esra Erol’la Evlen Benimle programında sunuculuk yapmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık