Engin Öztürk Boyu Kilosu – Nereli – Biyografisi

Engin Öztürk 28 Eylül 1986 tarihinde Eşkişehir’de dünyaya gelmiştir. Babası eski askerlerden olup asker emeklisi, annesi ev hanımıdır. 3 kardeşi daha bulunan Engin Öztürk’ün küçüklüğünden beri kardeşleri ile arası daima çok iyi olmuştur. Eskişehir ilinde büyümüş ve Fatih Anadolu Lisesi’ne gitmiştir. Buradan menzun olduktan sonra üniversite okumak sebebi ile Ankara’ya geçiş yapmıştır.

  • Engin Öztürk Boyu ve Kilosu:90 m. – 84 kg.

2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarını kazanmış ve tiyatro bölümünü seçerek okumuştur. 2012 yılına dek süren üniversite hayatından 2012 yılında mezun olmuştur. Bununla da kalmayan ünlü oyuncu 2003 yılında Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na girmiş ve 2005 yılında bitirmiştir. Sonrasında askerliğin bir meslek olarak kendine uygun olmadığını düşünen Engin Öztürk tiyatro ve oyunculuğa yönelmiştir.

Popüler dizi hayatına “Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisi ile birlikte başlayan Engin Öztürk , 2010 yılında katıldığı seçmelerde başarılı olmuş ve dizide Selim Yaşaran karakterini canlandırmıştır. Ancak bu proje çok uzun sürmedi 2012 yılında dizi sona erdi. Üniversite dönemlerinde sürekli gittiği barın sahibi olan Erdal Beşikçioğlu’nun başrol oynadığı “Behzat Ç.” adlı dizide Emre karakterini canlandırdı. Bunun yanı sıra hepimizin bildiği reyting rekorları kıran “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde de 2. Selim karakterine can vermiştir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık