Elçin Sangu Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında ?

Elçin Sangu Mersin doğumludur. 11 Temmuz 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. Çerkez asıllıdır. Üniversite eğitim sürecini Mersin Üniversitesi Opera Bölümü’nde tamamlamıştır. Ayrıyeten 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni burslu kazanmıştır. Ama müziğe olan ilgisi bu fakülteyi yarıda bırakmasına neden olmuştur.

Elçin Sangu oyunculuk eğitimini Sahne Tozu Tiyatrosu’nda almıştır. Başarılı bir oyuncudur. Birçok dizide rol almıştır. İlk deneyimini 2011 senesinde favori dizilerden biri olan Öyle Bir Geçer Zaman Ki ile gerçekleştirmiştir. Bu dizide Jale karakteri ile tanınan oyuncu 2012 senesinde Aşk Kaç Beden Giyer dizisinde Nehir karakteri ile sahnelerdeki yerini korumuştur.

2013/2014 senelerinde Bir Aşk Hikayesi adlı dizide Eda karakterini; 2014 yılında Kurt Seyit ve Şura dizisinde Güzide rolünde; 2015 yılında Kiralık Aşk dizisinde Defne; Sevdam Alabora dizisinde Zeynep rolünü üstlenmektedir. Barış Arduç ile Kiralık Aşk dizisinde edindiği yer adeta gönüllere taht kurmuştur. Bu dizi ile en iyi çıkış yapan oyuncu ödülünü almıştır.

Birçok dizide sevilen biri olmayı başaran Elçin Sangu ilerleyen yıllarda da oldukça başarılı bir oyuncu olmayı hedefleyeceğe benziyor.

*|* Elçin Sangu Boyu ve Kilosu: 1, 69 m. – 60 kg.

*|* Elçin Sangu Twitter: twitter.com/elcnsng

*|* Elçin Sangu İnstagram: instagram.com/elcinsangu

Elçin Sangu’nun en güzel resimlerinden oluşan foto galeri

Elçin Sangu Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık